Ant Financial Services Group, фінансовий підрозділ Alibaba Group, повідомило про те, що його клієнти тепер можуть використовувати технологію розпізнавання облич для сканування, розблокування і отримання посилок в деяких поштоматах в Шанхаї.
Нещодавно уряд Китаю зобов’язав відправників посилок використовувати реальне посвідчення особи, здійснюючи відправлення, що, в свою чергу, зробило можливим використання технології розпізнавання облич .
Спочатку Ant Financial відкриє п’ять таких поштоматів в Шанхаї, які будуть працювати в пілотному режимі. В рамках співпраці з місцевою компанією-виробником, в найближчі три роки планується розширити кількість смарт-почтоматов до 10 тис. Пізніше Ant Financial намір впровадити цю послугу і для сервісу доставки.
Ant Financial вже давно експериментує з технологією розпізнавання облич в різних областях, включаючи активацію Ant Check Later, сервісу споживчого кредитування, який дозволяє громадянам в Шанхаї, Ханчжоу і Шеньчжені перевіряти свої рахунки в фонді житла і подавати податкові декларації, використовуючи технологію розпізнавання облич.
Також, повідомляється про те, що незабаром компанія запустить функцію, що дозволяє використовувати технологію розпізнавання облич в якості коду доступу для здійснення цифрових платежів в мобільному додатку Alipay.
Нагадаємо, нещодавно в Китаї ресторатори мережі KFC представили свій перший “розумний ресторан”, в якому комп’ютери аналізують фото клієнтів і прогнозують, що вони замовлять, залежно від їхнього віку, статі та часу доби.
У США компанія з розвитку медичних технологій NextGate розробила систему, що ідентифікує пацієнтів за фото і знаходить їхню історію хвороби.
Раніше повідомлялося про те, що Київське метро обладнають відеокамерами з системою розпізнавання осіб. Спочатку камери з’являться в вестибюлях, а потім і в вагонах столичного метро.
Втім, правозахисна організація Electronic Frontier Foundation називає цей тренд “реальною та безпосередньою загрозою” для приватності.
У Євросоюзі такі технології мають відповідати Директиві ЄС про захист даних, а з травня наступного року – ще й Генеральному регламенту про захист даних.