На думку аналітиків The Guardian, в 2017 році багато технологій продовжать свій розвиток.
Штучний інтелект, аналітика даних, робомобілі і кіберспорт наблизяться до мейнстріму або стануть його втіленням. У той же час, посилиться обстановка тривожності і підозрілості. Кібервійни, витоки даних і проблеми приватності стануть ключовими проблемами, які вимагають термінового вирішення.
Більше штучного інтелекту, менше даних
За останні роки титани Кремнієвої долини Google, Amazon і Apple так далеко просунулися в розробці ІІ-систем через те, що могли дозволити собі наймати кращих вчених і платити їм семизначні суми. Але важливу роль зіграли і дані. Ефективне використання даних стане головним об’єктом інтересу для великих гравців і невеликих компаній. Основне завдання 2017 року – навчити системи на основі машинного навчання виконувати більше, роблячи при цьому менше. Сьогодні, щоб навчити нейромережу відрізняти одну тварину від іншої, потрібно «згодувати» їй сотні зображень. В цьому якраз і полягає проблема ефективності. Її рішення дозволить стартапам вступити у велику гру і конкурувати з компаніями, в арсеналі яких є петабайт даних користувача.
Зміняться і можливості ШІ. Віртуальні помічники стануть більш уважними до особливостей і переваг людини, а програми для роботи з фотографіями навчаться розпізнавати окремі місця, об’єкти і ситуації.
Робомобілі
Безпілотники існують в двох основних формах. Перша – це допоміжні технології для водіїв. Вдосконалений круїз-контроль дозволяє автомобілю дотримуватися смуги і тримати дистанцію по відношенню до інших учасників дорожнього руху. Друга форма – це повністю автономні машини, які можуть самі покинути парковку біля будинку і дістатися до парковки в офісі без допомоги людини.
У 2017 році автомобільні компанії – як традиційні, так і вийшли зі сфери ІТ – постараються досягти другої форми, але зіткнуться з перешкодами. За прогнозами The Guardian, лідерами стануть Tesla і належить Google компанія Waymo. І все-таки абсолютної автономності чекати поки рано. Справа не тільки в регулюванні і відсутності законодавства, а й певною мірою розвитку технологій. Не дарма Google тестує свої автомобілі в Техасі – штаті з широкими смугами, просторими трасами і розвиненою автомобільної інфраструктурою. Спробувала б компанія зробити це на одній із завантажених вулиць Лондона – результат був би іншим.
Кібервійна
Аналітики The Guardian вважають, що кібервійна вже почалася. Перші передумови були ще в далекому 2008, коли, імовірно, ізраїльські та американські спецслужби вивели з ладу іранські ядерні центрифуги за допомогою вірусу Stuxnet. Потім послідували події 2015 року, коли базу даних Американського управління кадрів зламали, імовірно, китайські хакери. В результаті в руки злочинців потрапили особисті дані мільйонів держслужбовців. У 2016 році війна стала очевидною, коли, імовірно, російські хакери оприлюднили листи деяких американських демократів, що, як вважають деякі експерти, вплинуло на хід виборів в США.
Слово «імовірно» тут відіграє важливу роль – визначити джерело кібервзлому вкрай складно, а встановити можна хіба що країну, звідки він був здійснений.
Витік даних з минулого
Сучасні системи захисту досить надійно захищають дані користувача, або, принаймні, приховують дійсно важливі відомості. Велику небезпеку становлять старі витоку, про які стає відомо через роки. Ця доля спіткала Yahoo, коли виявилося, що в компанії відбулися витоки даних в 2013 і 2014 роках. Причому мова йшла про дані мільярдів акаунтів з незахищеною інформацією. Паролі були захищені стандартом, безпеку якого ставиться під сумнів ще з 2005 року.
У 2016 році стало зрозуміло, що витоки даних можуть відбуватися абсолютно непомітно. Коли користувач дізнається про неї, його особисті відомості вже будуть циркулювати десь в даркнеті.
Кіберспорт як новий вид спорту
За даними інвестиційного банку GP Bullhound, в 2016 році кіберспорт привернув аудиторію в 250 млн людей, а річний дохід цієї галузі склав $ 493 млн. У 2017 році ці показники зростуть удвічі.
Причиною такого буму послужило поширення високошвидкісного інтернету, що відкрило мільйонам користувачам доступ до мережевих ігор. Онлайн-стрімінг допоміг кіберспорту знайти шанувальників, причому без посередництва ЗМІ.
Аналітики GP Bullhound прогнозують нову хвилю кіберспорту в мобільному сегменті, лідерами якого стали гри Clash Royale, Vainglory і інші.
Однак не варто забувати про особливості. Більше половини шанувальників кіберспорту – це підлітки. Такої молодої фанатської бази немає у жодного іншого виду спорту.
Прірва приватності
В останні роки багато стали серйозніше ставитися до питання приватності в мережі. Багато хто почав використовувати зашифровані месенджери, закривати акаунти в соцмережах і публікувати все менше особистих відомостей
The Guardian