Команда дослідників з Університету штату Орегон розробила систему, здатну читати думки людей за допомогою сканування мозку, а також реконструювати обличчя за спогадами, пише «Bublbe.com».
На першому етапі експерименту дослідники відібрали 23 добровольці, яким демонструвалися кольорові фотографії 1000 людських обличь. У цей час учасники були підключені до машини фМРТ, що відстежує тонкі зміни в кровотоці мозку для вимірювання неврологічної активності. Потім до апарату фМРТ під’єднали нейромережу, що зчитувала мозкову активність учасників.
За допомогою алгоритмів в тих же зображеннях осіб були виділені 300 ключових компонентів. Ці алгоритми дають можливість представити будь-яке людське обличчя як суму характеристик деякого базового набору з різними ваговими коефіцієнтами. Отримані дані разом із записами фМРТ були проаналізовані нейромережею, яка виявила між ними кореляції. Певним паттернам активності мозкових нейронів штучний інтелект зіставив відповідні компоненти обличчя.
На наступному етапі вчені показували піддослідним нові знімки з зображеннями незнайомих їм людей. Потім автори зібрали дані томографії, поки учасники намагалися відтворити побачені обличчя в пам’яті.
Машині вдалося реконструювати кожну особу, ґрунтуючись на активності двох окремих областей мозку: кутової звивини, яка бере участь в ряді процесів, пов’язаних з обробкою чисел, орієнтацією у просторі та формуванням яскравих спогадів, а також потилично-скроневої кори головного мозку, яка обробляє візуальні сигнали.