- Поштівка - https://poshtivka.org -

Прості способи, які допомагають сповільнити старіння мозку

Занадто активні процеси старіння мозку негативно позначаються на якості життя, проте уповільнити їх допомагають прості способи, що доступні для здійснення більшості людей.

Про прості способи, що не вимагають грошових вкладень і допомагають уповільнити старіння мозку, розповіли на сторінках видання Svenska Dagbladet шведські вчені. Для збереження когнітивного здоров’я вони рекомендують дотримуватися в своєму способі життя певних установок. Очікуваний ефект дає, перш за все, їх систематична практика.

Що впливає на процес старіння мозку

Основні причини – це гени, спадковість, навколишнє середовище та спосіб життя. Звісно, швидкість цього процесу у кожного своя, але краще якомога скоріше додати корисні звички у своє життя.

З віком мозок ще більше потерпає від нашого способу життя.

Що ж саме потрібно робити, на думку вчених, щоб уповільнити старіння мозку?

Читайте також:  Як гіпертонія може вплинути на ваш мозок [1]

Рухатися.
Цей спосіб фахівці рекомендують в першу чергу. Підкреслюючи, як важливо уникати гіподинамії, вони констатували, що “сидячий спосіб життя посилює і примножує запальні процеси в організмі, також збільшується ризик розвитку деменції”.

Шведське дослідження, яке провели серед людей у віці 60 років показує, що у тих, хто займається фізичною активністю, краще виробляється дофамін, що покращує пам’ять та мотивацію.

Читайте також:  Аеробіка покращує діяльність мозку в літніх людей [2]

Достатньо спати.
Наявність здорового сну є вкрай важливою для процесів очищення мозку від білкових сполук, які «засмічують» його і підвищують ризик нейрохвороб старіння.

Краще за все – спати не менше 7 годин на добу.

Читайте також:  Самотність може вплинути на мозок і підвищити ризик деменції у літніх людей [3]

Підтримувати кишечник.
Хороша мікрофлора грає одну з ключових ролей в тому, що стосується здоров’я мозку і його захисту від катастрофічних наслідків старіння. Оптимальним простим способом підтримувати мікрофлору кишечника є вживання клітковини і різноманітне харчування. Вчені підкреслили, що «до 90% гормону серотоніну, який дуже важливий для психічного здоров’я, виробляється саме в цьому органі і лише 10% – в мозку».

Якщо мікрофлора кишечника багата різними бактеріями – це корисно і для мозку. Проблема в тому, що ми харчуємося дуже одноманітно і вживаємо занадто мало клітковини, необхідної для різномаїття “хороших” бактерій.

Читайте також:  Вчені розповіли, як перегляд серіалів впливає на мозок [4]

Уникати зайвої ваги.
Відомо, що існує зв’язок між дієтами та когнітивними здібностями. Популярний метод схуднення – періодичне голодування, наприклад, впливає на білки в мозку, які є важливими для утворення нових нервових клітин.

Налагоджувати стосунки
На здоров’я мозку позитивно впливає здорове психологічне самопочуття. Коли у нас все добре в стосунках з близькими, ми активні й відчуваємо, що в житті є сенс. Як наслідок – знижуються і стрес, і інтенсивність запальних процесів в організмі. Менше запалень – кращі когнітивні здібності.

Читайте також:   Чотири звички, які «програмують» мозок на щастя [5]

Вчитися новому
Діяльність, яка вимагає концентрації та відпрацювання, позитивно впливає на здоров’я мозку. У людей похилого віку, які регулярно ходять на танці, краще розвинута структура ділянок мозку, пов’язаних з гіпокампом, а вчені вважають, що це добре впливає на пам’ять.