Група американських дослідників з Університету Джона Хопкінса описала нейронні механізми в мало вивчених ділянках мозку, які пов’язані з надмірним вживанням алкоголю як реакцією на зовнішні подразники.
Повний текст роботи опубліковано в журналі Neuron, пише «Поштівка».
«Будь-які зовнішні подразники можуть спровокувати людину, яка страждає від залежності. Результати наших досліджень показують, в якій саме ділянці мозку здійснюється взаємозв’язок між сприйняттям предметів навколишнього світу і тригерів згубної звички», – розповідає один з авторів дослідження, Джойслін Річард.
Всі необхідні експерименти проводилися на щурах. Вчені подавали тваринам певний звук. Якщо після цього щур опускав лапою важіль, їй давали підсолоджену воду.
Натренувавши щурів підбігати до миски з водою після звукового сигналу, дослідники стали вивчати роботу нейронів вентрального паллідіума – підкоркової структури біля основи головного мозку.
З’ясувалося, що на зовнішні подразники реагує набагато більше число нейронів, ніж спочатку припускали вчені.
Також було відмічено, що щури значно збільшили швидкість руху до миски з водою після сигналів.
Другий етап досліджень полягав в техніці оптогенетики, що дозволяє маніпулювати клітинами за рахунок подачі світла.
Знизивши активність нейронів вентрального палладіума, вчені помітили, що щури менш активно опускають потрібний важіль, або роблять це повільніше.
На думку вчених, отримані результати відкриють новий шлях до лікування людей, які страждають від шкідливих звичок.