Стало відомо, скільки платять українським заробітчанам у Польщі

Створено профспілку українців, які працюють в Польщі Поштівка

Близько 45% українців, що працюють у Польщі, отримують після відрахування податків понад 3 тис. злотих (близько 800 доларів) на місяць. Як повідомляє Rzeczpospolita, про це свідчать дані останнього дослідження “Барометр імміграції: заробітки у другій половині 2018 року”, яке оприлюднила компанія Personnel Service.

 Згідно з дослідженням, 76% українців отримують понад 2,5 тис. злотих (675 доларів). І лише 4,7% українців отримують мінімальну польську зарплату 1550 злотих (420 доларів або 11,5 тис. грн).

Як зазначив президент Personnel Service Кшиштоф Інгльот, українці заробляють приблизно стільки ж, як і поляки, хоча іноді може складатися враження, що їм платять більше.

«Але пам’ятайте, що українці працюють довше за нас. У них немає дітей, які чекають на них вдома, тому вони готові працювати понаднормово», – сказав він.

Роботодавці відзначають, що основною причиною високого попиту на українців є вакансії, які важко заповнити. Оскільки серед поляків або немає людей з необхідними спеціальностями та навичками, або ніхто не зацікавлений у роботі (наприклад, у важкій фізичній праці на будівельних майданчиках або в сільському господарстві).

З іншого боку, третина поляків (37,6%) вважають, що приплив іноземців заважає зростанню заробітної плати в Польщі. Рік тому так вважали 42% поляків.