Справу ексглави «Нафтогазу» Коболєва передали до суду. Його підозрюють у виплаті незаконних премій

"Нафтогаз" збільшить зарплату керівництва майже в 10 разів ПоштівкаАндрій Коболєв
1 Грудня 2023, 02:53
Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно колишнього голови правління «Нафтогазу» Андрія Коболєва. Також йому продовжили строк дії обовʼязків у межах запобіжного заходу. Експосадовця обвинувачують у незаконній виплаті премій на понад 229 млн грн.
Про це повідомила пресслужба САП.

Так, 29 листопада прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ скерував справу Коболєва до суду за обвинуваченням у зловживанні службовим становищем.

А вже наступного дня, 30 листопада, Вищий антикорупційний суд продовжив строк дії обовʼязків, покладених на обвинуваченого у звʼязку із застосуванням застави. Коболєв досі повинен:

  • прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора, слідчого судді, суду;
  • не залишати межі України без дозволу детективів, прокурорів та суду;
  • повідомляти детективу, прокурору чи суд про зміну свого місця проживання;
  • утримуватися від спілкування з особами, указаними в ухвалі суду;
  • здати на зберігання до Державної міграційної служби всі свої паспорти для виїзду за кордон.

У вересні ВАКС вирішив зменшити йому заставу до рівня фактично внесеної (до 107 млн грн), а також зняти з експосадовця електронний браслет.

Коболєву закидають ч. 5 ст. 191 КК України, яка передбачає від 7 до 12 років за ґратами.

У чому його підозрюють?

Ексглаві правління «Нафтогазу» 19 січня повідомили про підозру: слідство заявило, що Коболєв зловживав службовим становищем і забезпечив собі виплату премій майже на 10 млн доларів (в еквіваленті).

За даними слідства, ця сума суттєво перевищувала нормативно визначені розміри таких виплат, а за ті самі досягнення у 2017 році Коболєву виплатили премію у 12,49 млн грн.

Слідчі зазначають, що він приховав від членів Комітету з призначень та винагород і Наглядової ради компанії інформацію про те, що для керівників підприємств, заснованих на держвласності, встановлені граничні розміри преміювання — не більш як 36 посадових окладів на рік.

У САП заявили, що протягом 2018–2021 років службовці «Нафтогазу» не сприяли розслідуванню й ховали від слідства документи та матеріали компанії, необхідні для встановлення обставин вчинення злочину. 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!