У перший день слухань в Міжнародному комерційному арбітражному суді в Парижі заслухали двох свідків за позовом «Ощадбанку» проти Росії, за яким українська сторона вимагає 1,1 мільярд доларів за втрачене майно в Криму.
Про це розповів голова правління «Ощадбанку» Андрій Пишний .
За його словами, документи позову становлять «1,7 метрів у висоту – від полу до стелі».
«Це все активи, нерухомість, автотранспорт, техніка, грошові кошти в тому числі втрачені доходи. Матимемо завтра покази свідків, висновки експертів. Власне я один із свідків», – розповів Пишний.
Російська сторона на слухання не з’явилась, надіславши натомість прислали листа, в якому вказують на необґрунтованість претензій, посилаючись на «двосторонні договори».
Як повідомляють джерела, ознайомлені з деталями листа, позиція росіян полягає в тому, що після анексії Криму, у випадку з майном «Ощадбанку» «на місце українських прийшли російські інвестори». Також зауважується, що окремо проти Росії також позивається за втрачене у Криму майно і «Приватбанк».
У свою чергу, арбітраж вирішив розглядати справу за спрощеною процедурою, оскільки Росія вчасно не відповіла на позовну заяву, яка була надіслана українською стороною, зокрема президенту РФ Путіну, главі МЗС Лаврову та прем’єру Мєдвєдєву.
30 тисяч сторінок, 70 кг ваги, висота у людський зріст – метр сімдесят. Такі основні фізичні параметри «теки» з позовом…
Опубліковано Андрієм Пишним Пʼятниця, 23 грудня 2016 р.
«Ми готові надати повну розгорнуту відповідь на будь-які питання. Ми 3 роки дуже багато і злагоджено працювали, і тепер вийшли на цей наступний відповідальний етап. Ці 3 дні в Парижі принципово важливі для державного «Ощадбанку», – каже Пишний.
При цьому він зауважив, що строки оголошення рішення суду після завершення слухань 29 березня наразі прогнозувати складно.
Нагадаємо, що Міжнародний арбітражний суд або Міжнародний арбітражний трибунал — установа для вирішення міжнародних комерційних спорів. Арбітраж — незалежна установа при міжнародній торговій палаті. До складу суду входить близько 100 учасників з 90 країн. Є найбільш відомим і досвідченим судом серед міжнародних арбітражів.
Громадське