Компанія не припинятиме співпрацю з РФ, але обіцяє бути обачнішою в майбутніх контрактах.
Після поставки всупереч санкціям і без згоди виробника турбін Siemens для електростанції до окупованого Росією Криму німецький концерн планує “обачно” приймати рішення щодо співпраці з російськими клієнтами. Про це головний виконавчий директор Siemens Джо Кезер розповів в інтерв’ю німецькому журналу Spiegel.
“У будь-якому випадку наші довірливі стосунки з Росією, які формувалися протягом більше 160 років, були зіпсовані”, – зауважив він, підкресливши, що це було “не дріб’язковим проступком”.
“З іншого боку, ціла країна з її лояльними і надійними клієнтами не може бути піддана загальному осуду”, – зазначив Кезер. У Siemens, на його думку, “повинні думати про сотні й тисячі працюючих на заводах людей, які втрачають роботу”, коли німецька компанія “занадто гостро реагує” на те, що трапилося. “Тому потрібна обачність”, – зазначив головний виконавчий директор концерну.
Однак в Siemens, за його словами, після історії з поставкою турбін до Криму “зробили висновки”.
“Ми вже діємо”, – сказав Кезер. Як один з подібних заходів він назвав вихід німецької компанії зі спільного підприємства з “Силовими машинами” – “Сіменс технології газових турбін”. У ньому, як уточнив Кезер, Siemens залишив тільки “наглядовий персонал”.
“Крім того, ми вивчили всіх партнерів і ліцензіатів в Росії”, – повідомив також голова компанії, помітивши, що висновки, зроблені в зв’язку з цим, крім іншого, відносяться “до систем внутрішнього контролю і замовлення” концерну.
“У майбутньому ми зберігатимемо фактичне право розпоряджатися поставленим клієнтам обладнанням доти, доки не буде встановлена його подальша доля або воно буде підключено до мережі”, – розповів Кезер, підкресливши, що з подібною концепцією також повинен буде погодитися “відповідний партнер”.
Нагадаємо, Європейський Союз розширив санкції проти Російської Федерації через скандал з поставками турбін німецького концерну Siemens до окупованого Криму.
В рамках невизнання російської анексії Криму ЄС заборонив постачання обладнання для інфраструктурних проектів в Криму і Севастополі. На думку ЄС, створення незалежного енергопостачання Криму підтримує його “відділення”, підриваючи територіальну цілісність України.
Скандал навколо Siemens розгорівся на початку липня, коли Reuters повідомив про німецькі турбіни, які спочатку будувалися для Тамані, але потрапили на анексований півострів.