Соросята втратили «Голос»? Однойменна фракція в Раді офіційно розкололася на дві частини

16 Червня 2021, 23:07

Відцентрові процеси в політсилі вийшли на новий рівень

Фракція партії «Голос» в Верховній Раді офіційно розкололася на два різних об’єднання. Тепер в парламенті з’явиться нове депутатське об’єднання «Справедливість».

Відцентрові і деструктивні процеси, які вже давно відбуваються в партії «Голос», нарешті остаточно оформилися і вийшли на офіційний рівень. Сьогодні під час засідання парламенту стався офіційний розкол фракції: 10 її депутатів висловили недовіру діючому керівництву політичної сили, а також створили своє об’єднання, назвавши його «Справедливість».

Туди увійшло десять депутатів. Це Олександра Устинова, Роман Лозинський, Андрій Шараскін, Юлія Клименко, Наталя Піпа, Ольга Стефанишина, Соломія Бобровська, Володимир Цабаль, Ярослав Юрчишин та Галина Васильченко. Нагадаємо, що всього у фракції «Голосу» рівно 20 народних обранців. Тобто, спостерігається певний паритет, лінія розколу пройшла рівно 50 на 50. Тепер там офіційне двовладдя, адже жодна група не має вирішального пакета голосів при прийнятті рішень.

Читайте також:   У “Голосі” не здивовані, що “особисті амбіції” Притули “взяли гору над спільною ціллю”

Відзначимо, що виходити з фракції депутати не будуть, адже інакше вони можуть втратити своїх мандатів. Проте, тепер це вже офіційно фактично два різних крила політсили, антагоністичні один одному. Також неважко припустити, що вся ця ситуація рухається в загальному контексті розколу всередині «Голосу» на дві групи: свого роду «Фіалістов» (Рудик-Железняк і орієнтовані на них нардепи) і «автономістів» (це група Притули). До слова, останні тут же пішли в атаку на перших: вони ініціювали відставку Кіри Рудик з посади голови партії, черех те що вона пропустила 60% засідань в Раді.

За різними даними, в групу «автономістів» може також увійти протеже Уляни Супрун Сергій Стерненко, а також режисер Олег Сенцов. Це неявні «соросята», яких об’єднують свої установки щодо політичного майбутнього та співпраці з іноземними партнерами, а також опозиція до Офісу президента. У той же час команда Рудик-Залізняка є конкретними, махровими «соросятамі», вхожими в американське посольство. Також є думка, що вони в цілому лояльні до Офісу президента і готові з ним співпрацювати, даючи голоси в тих чи інших ситуаціях.

Ситуацію в «Голосі» можна розглядати з двох сторін: вужче і ширше. Перший момент – це класичне «на двох українців три гетьмани», боротьба за владу і амбіції кожного з лідерів певних угруповань всередині колись єдиної команди. Другий момент – це в цілому стратегія Офісу президента, що відповідає давньоримському принципу «розділяй і володарюй». В її контексті можна припустити, що ситуація в «Голосі» є частиною загального плану з розколу всіх українських політичних еліт: тут можна згадати і скандал Шарія з Портновим, який сегментує «біло-блакитне» поле, і чутки про розкол всередині «Європейської солідарності» на помірних і націоналістів, і поточну ситуацію у «голосят».

Читайте також:   У “Голосі” попередили шістьох партійців про можливе виключення – нардеп Юрчишин

Роз’єднані політсили не являють серйозної загрози «Слузі народу» як опозиція, оскільки зайняті внутрішніми протиріччями, в той час як «зелені» лише продовжать зміцнювати свою владу. Цілком можливо, що на це і робиться ставка в Офісі президента.

Джерело:  Klymenko Time

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!