Провідні аналітики інформаційного агентства Bloomberg назвали сонячну енергію найдешевшим способом виробництва електроенергії, посилаючись на її вартість в 58 країнах світу.
В Китаї, Індії і Бразилії, її ціна знизилася на 30% з 2010-го року і зараз навіть дешевша за вітрову.
Як пише Іndependent, у серпні, на аукціоні поставок електроенергії в Чилі «сонячна» електроенергія досягла найнижчої ціни в $ 29,10 за 1 МВт – це рекордно низький показник, що тоді склав половину ціни конкурентів, що пропонують енергію вугільних електростанцій.
«Відновлювані джерела енергії рішуче вступають в нову епоху, підрізаючи ціни на викопні види палива, – зазначив голова Bloomberg New Energy Finance Майл Лібрейк (Michael Liebreich. – Найближчим часом вона випередить інші технології без жодних субсидій».
«Зелені» джерела обходяться дешевше в тих країнах, що розвиваються, і які шукають нові можливості для збільшення потужностей в своїх національних мережах. Разом з тим, в багатих країнах, де нові ВДЕ повинні конкурувати з діючими електростанціями на вуглеводневому паливі, вартість «чистої» електроенергії може бути вищою.
Різке падіння цін на сонячну енергію було частково викликано масштабами будівництва нових СЕС в Китаї, які значно додали до загальносвітових потужностей. Крім того, китайський уряд також надає фінансову допомогу й іншим країнам в будівництві сонячних електростанцій.
Дослідження Bloomberg під назвою Climatescope показало, що Індія, Китай, Бразилія, Уругвай і Південна Африка стрімко розвивають свої ринки, щоб першими залучити великих інвесторів в «зелені» енергетичні проекти. Крім того, сонячна енергія незамінна для віддалених островів, таких як Тау (Американське Самоа), що знаходиться в південній частині Тихого океану. Раніше він повністю залежав від поставок дизельного палива. Однак тепер, після того як Tesla і SolarCity побудували там СЕС, острів став абсолютно енергетично незалежним.
Ecotown