Сім причин завести собаку

Сім причин завести собаку Поштівка

Собаки готові прийти на допомогу і завжди раді своєму господареві, щоб той не зробив. Вчені довели, що собаки змушують нас сміятися частіше, ніж кішки. Роблять нас більш рухливими і навіть скорочують шанси впасти в депресію. Вони назвали переконливі факти чому варто завести цього чотириногого друга.

  1. Собаки змушують нас сміятися.

Відповідно до одного з досліджень журналу Society & Animals, власники собак сміються частіше. Дослідники опитали власників собак та власників кішок. Проаналізувавши дані, прийшли до висновку, що господарі тільки собак або і собак і кішок сміються частіше, ніж всі інші.

  1. Собаки віддані.

Собака приєдналася до людини 18-32 тисячі років тому, еволюціонувавши від вовка. Вовки живуть в зграях, де зв’язки між родичами дуже сильні. Саме ця поведінка і робить собак такими вірними. Вчений Стівен Завістовскі пояснює, що собаки бачать в своїх власників однієї “зграї”, тому і прив’язуються до нього як до брата або сестри.

  1. Собаки роблять нас більш товариськими.

У Великобританії команда вчених з Університету Ліверпуля і Бристоля з’ясувала, що у собачників більше друзів, ніж у тих, у кого немає собаки. Логічно, враховуючи, що собака змусить вас частіше виходити з дому і гуляти в парку, де ви, швидше за все, познайомитеся з іншими власниками чотириногих вихованців.

  1. Собаки роблять нас більш здоровими.

Так, собаки можуть захистити від хвороб. У дітей, народжених в будинку, де є собака, менше ризик розвитку астми і алергії на пил. Дослідження, опубліковане в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences в минулому році, показало, що у мишей, що знаходяться в будинку, де живе собака, розвинулася особлива група мікробів, яка захищає від алергенів. Повідомляється, що саме такі мікроби захищають дитину від розвитку алергії на пил.

  1. Собаки рятують життя.

На початку цього року у Флориді собака врятувала кішку шляхом переливання крові. У деяких собак універсальна група крові, коли для кота по кличці Лютик не знайшлося котячого донора, ветеринари взяли собаку.

Спеціально надресировані собаки, наприклад, можуть відчути інсульт за 15 хвилин до того, як він станеться, і почнуть гавкати, щоб попередити людини. Як собакам вдається вловити це, до сих пір не відомо.

  1. Собаки дають відчуття того, що ми потрібні.

Собаки – відмінні компаньйони для будь-якої людини, але особливо для літнього. Згідно з дослідженням журналу Journal of Social Psychology, літні власники собак більше задоволені своїм соціальним, фізичним і моральним станом, ніж люди того ж віку без собаки.

  1. Собаки просто роблять нас щасливими.

Просто подивившись на свого чотириногого друга, ви відчуєте себе набагато краще. В організмі буде виділятися гормон окситоцин. Власники собак менше схильні до депресії, менше втомлюються, мають більш високою самооцінкою і взагалі задоволені життям.

Не варто купувати собаку, якщо ви не готові стати їй таким же другом, як вона вам.

Gazeta.ua