Чому не можна їсти швидко: відповідь вчених
Повільне вживання їжі допоможе уникнути багатьох небезпечних хвороб
Вчені з Університету Хіросіми в Японії встановили, що люди, які приймають їжу дуже швидко, в п’ять з половиною разів частіше в порівнянні з повільними їдцями стикаються з цілою низкою проблем зі здоров’ям. Серед них ожиріння, підвищений артеріальний тиск і високий рівень холестерину.
Звичка швидко приймати їжу збільшує ризик ожиріння, діабету і хвороб серця, говорять дослідники. Ті люди, які їдять дуже швидко, просто не дозволяють своєму організму відчути стан насичення. В результаті вони частіше стикаються з переїданням. Повільне вживання їжі дає можливість відчути смак кожного шматочка, і це набагато корисніше для здоров’я, як показало дослідження за участю більше тисячі осіб середнього віку. З’ясувалося, що у людей, які швидко приймають їжу, в п’ять з половиною разів частіше розвивається метаболічний синдром – загальна назва для цілого ряду розладів, включаючи ожиріння, підвищені показники артеріального тиску, рівня цукру в крові і холестерину.
«Вживання їжі в невисокому темпі є одним з основних факторів способу життя, який дозволяє запобігти розвитку метаболічного синдрому, – кажуть дослідники. – Швидке вживання їжі означає переїдання майже завжди. Крім того, ви витрачаєте на пережовування їжі менше часу і зусиль, що створює додаткове навантаження на шлунок і кишечник. Батьки мали рацію, коли радили нам не поспішати під час прийому їжі, і це найбільша послуга, яку ви можете надати своєму здоров’ю».
Раніше експерти з Університету Північної Кароліни з’ясували, що так званий усвідомлений прийом їжі, при якому людина повинна емоційно відчути кожен шматочок, допомагає людям худнути в шість разів ефективніше в порівнянні з тими, хто приймає їжу автоматично і не концентрується на цьому процесі. У зв’язку з цим, автори дослідження спонукають людей видаляти з кухні всі можливі подразники, включаючи газети, телевізор, що працює, і електронні пристрої. Прихильники усвідомленого вживання їжі в ході експерименту за 15 тижнів схудли майже на два кілограми, а ті, хто дотримувався дієти в контрольній групі, втратили, в середньому, всього 300 грамів.