Що означає зелений колір? Психологія кольору

6 Квітня 2024, 23:45

У кожної людини є улюблений колір, кожному відтінку відповідає певний характер. У такій науці, як психологія, у кожного з них є свої характеристики.

Будь-який колір має характер. Силу його люди відчувають на інтуїтивному рівні, тому прагнуть оточити себе комфортними кольорами, з якими асоціюють себе або з якими хотіли б себе зіставити.

Зараз детальніше зупинимося на зеленому кольорі. Він виходить в результаті змішання двох інших кольорів, виглядає це приблизно так: синій + жовтий = зелений колір. Психологія кольору також виходить двоякою. З одного боку, це величезна кількість енергії, з іншого – абсолютний спокій. Однак багато залежить від того, в яких пропорціях змішуються жовтий і синій і який з них переважає.

Читайте також:  Психологія кольору

Але як такі протилежності можуть поєднуватися і не приносити шкоди своєму власнику? Цьому феномену існує пояснення в психології: синій, як створює противагу жовтому, поступово гальмує його, з часом два кольори нейтралізують дії один одного, і виникає абсолютний спокій, символом якого і буде зелений колір.

Відтінки зеленого (вказані значення коду кольору HEX – вони застосовуються в графічних редакторах та кодах вебсайтів)

Якщо ви уявите собі цей відтінок, то в першу чергу перед вами виникнуть дерева, трава, кущі. Тож підсвідомо зелений асоціюється у всіх зі зростанням, розвитком, природою і гармонією. Наприклад, яскрава зелена трава радує око, так як видається як життєва сила, щось, що джерелить енергію.

Яке значення зеленого кольору в психології?

Гармонія, спокій, врівноваженість, життя і розвиток – все це загальноприйняті характеристики даного відтінку. Крім цього, зелений колір в психології означає безпеку. Згадайте, саме він на світлофорі дозволяє почати рух.

Якщо улюблений колір зелений, психологія приписує такій людині доброту, відкритість, готовність прийти на допомогу. Люди, у яких цей відтінок – фаворит, як правило, надійні друзі, відповідальні працівники і просто великодушні люди.

Читайте також:  Психологія кольору: чи впливає він на ваше самопочуття?

Відтінки

Трактування кольору певною мірою залежить ще й від його відтінку. Темно-зелений колір у психології означає прагнення людини до стабільності, надійності та впевненості у всьому, що її оточує. Він і сам намагається відповідати власним стандартам.

Навпаки, блідо-зелений колір буде характеризуватися як умиротворення і спокій. Вважається, що саме цей відтінок сприяє поліпшенню зору.

Синьо-зелений

Синьо-зелений колір, або бірюзовий, є найхолоднішим із відтінків зеленого кольору. Тому його доцільно застосовувати в приміщеннях, де треба створити атмосферу прохолоди. Наприклад, у спекотних країнах або на виробництві, в гарячих цехах.

Він також має освіжуючий ефект. Цим користуються виробники зубних паст, жувальних гумок, освіжуючих цукерок. Деякі люди віддають перевагу одягу бірюзового відтінку, тим самим підкреслюючи свою холодність і піднесеність над мирськими пристрастями.

Жовто-зелений

Жовто-зелений, або салатовий, колір означає подолання всіх перешкод і звільнення з полону консервативності. Він – символ ковтка свіжого повітря, свободи і руйнування кордонів. Завдяки надлишку жовтого, колір є енергійним і динамічним.

Символічно його можна уявити як нирки, що розпускаються на деревах, які, нарешті, ожили і “вилупилися”, показуючи себе зовнішньому світу.

Коричнево-зелений

Коричнево-зелений, або оливковий, колір означає насолоду почуттями. У цьому випадку змішуються не жовтий з синім, а жовтий з чорним. Чорний надає кольору якусь пасивність та інертність. Такий відтінок показує зв’язок з власним тілом і чуттєвістю. Люди, які воліють коричнево-зелений колір, хочуть проводити максимальну кількість часу в стані, який позитивно впливає на почуття і сприяє відпочинку.

Символіка

Символом цього кольору визнано перші паростки пшениці. Якщо говорити в цілому, то символом м ‘якості, податливості, а іноді і іпохондрії є зелений колір. Психологія кольору виявила і позитивний вплив на перевезених людей. Він виявляє заспокійливу дію і сприяє вибудовуванню довірчих відносин.

На практиці психологи рекомендують фарбувати в зелений колір стіни кімнат, де людина, схильна до неврозів і частих занепокоєнь, буває більшу частину свого часу. Це досить поширений прийом, оскільки зелений заспокоює розум людини, і як результат, поліпшується самопочуття.

Читайте також:  Що означає червоний колір у психології?

Позитивний вплив на людей

Таких людей, хто любить зелений колір, психологія наділяє наступними якостями характеру:

  • обов’язковість;
  • посидючість;
  • цілеспрямованість;
  • відвертість;
  • шляхетність якщо не в усьому, то в основних сферах життя і до більшості людей.

Люди, які воліють зелений іншим кольорам, відрізняються особливою розважливістю, здоровим глуздом і об’єктивністю. Вони прораховують кроки наперед, тверезо оцінюючи свої можливості в досягненні поставлених цілей. Подібний підхід завжди йде їм на користь, і вони не тільки домагаються здійснення поставлених завдань, але і завойовують авторитет оточуючих.

Діють ці люди чесно і відкрито, через що і користуються повагою оточуючих. А їх готовність прийти на допомогу забезпечує їм необхідну підтримку в майбутньому. Це спільні риси тих, кому подобається зелений колір.

Читайте також:  Рожевий колір пригнічує агресію: цікава теорія Шаусса

Психологія кольору означає зростання, тому такі люди прагнуть до постійного розвитку. І це стосується не тільки кар’єрного зростання, а й особистісного розвитку. Поціновувачі зеленого кольору – переважно порядні і чуйні люди. Їх часто можна зустріти в благодійних, громадських організаціях, з них виходять розуміючі начальники, дбайливі батьки.

Негативний вплив

Як і всі в цьому світі, зелений колір має не тільки позитивні характеристики, але має і негативні властивості. Що ж це за негативний вплив, який може надати зелений колір?

Психологія кольору зазначає, що іноді його заспокійливий вплив стає надмірним. І людина, яка перебуває у своєму “зеленому світі”, стає дуже замкнутою, що зовсім не йде їй на користь.

Завдяки такому ефекту, зелений колір застосовують у лікуванні людей, які страждають на клаустрофобію. Їх поміщають у закриту кімнату, стіни якої пофарбовані в такий відтінок. У пацієнтів пропадає внутрішня паніка, і вони заспокоюються під сприятливим впливом блідо-зеленого кольору.

Читайте також:   Червоний колір провокує у людини агресію

Втім, треба бути вкрай обережними із застосуванням цього кольору до людей, які страждають депресією або нервовим виснаженням. У таких випадках зелений може призвести до повної втрати сил.

Вплив зеленого кольору на людей залежить від того, переважає в ньому синій, або все ж жовтого в процентному співвідношенні більше. У тому випадку, коли більше синього кольору, відтінок стає більш холодним, а значить, він більше напружує очі і викликає загальну напругу і настороженість у людини.

У той же час жовтий надає легку атмосферу невимушеності.

Що може сказати колір в одязі

Перевага у виборі відбувається на інтуїтивному рівні. Коли стоїть завдання справити на когось враження, ми також підсвідомо вибираємо найбільш відповідний, як нам здається, для цього відтінок.

Зелений колір в одязі психологія трактує як показник твердості, жорсткості, визначеності та сталості. Він підвищує самооцінку і впевненість у собі і своїх здібностях. Ті люди, хто віддає перевагу одягу зеленого кольору, хочуть подобатися, вони прагнуть до суспільного визнання, потребують уваги. Такі люди не люблять конкуренції і бояться опинитися під впливом більш сильної особистості. Вони постійно шукають способи самоствердитися.

Зелений у житті жінки

Мудреці на Сході дотримувалися думки, що зелений колір відповідає вищим вібраціям, а тому справляє благотворний вплив на душевне здоров ‘я людини.

Зелений колір в психології жінки означає, що вона боїться одна вирішувати життєві завдання, не відчуваючи в собі сили і впевненості зробити це. Водночас їй не хочеться потрапити під чийсь вплив і позбутися власної волі.

Вона шукає захисту у того, хто міг би вирішити її проблеми. У позитивному сенсі це буде врівноважена, спокійна людина, з амбіціями і відкрита до людей. У негативному ключі жінка стане дуже замкнутою, зосередженою виключно на собі і своїх потребах, якоюсь мірою меланхолійною.

Якщо жінка воліє носити вбрання зеленого кольору, вона прагне привернути до себе увагу, встановити довірчі відносини, швидше за все, вона давно продумала сценарій своїх дій.

Більшість людей сприймають жінок у зеленому як спокійних і пасивних особистостей.

Відмінності в колірних уподобаннях між чоловіками і жінками

Колір всього, що нас оточує, сильно впливає на наш психологічний стан, іноді складно помітити закономірність, однак вона присутня.

Цим користуються маркетологи для підвищення привабливості продукту в очах чоловічої та жіночої статі.

Проводився ряд досліджень, які показали, що зелений входить до трійки найпривабливіших кольорів для жінок, нарівні з синім і фіолетовим. А ось коричневий, сірий і помаранчевий визнали непривабливими чверть опитаних представниць прекрасної статі.

Тому на жіночих сайтах задіяні в основному саме ці колірні композиції.

Цікаво, що зелений входить до трійки лідерів і серед чоловіків. Крім нього, сильна стать небайдужа до синього і чорного кольору. А ось фіолетовий, помаранчевий і коричневий не є приємними для них.

Зелений колір відмінно підходить для створення фонів (у журналах, сайтах, плакатах). Особливо це актуально, коли просувається ідея природи і натуральності. Часто зелений використовується на плакатах, присвячених будівництву або якійсь екологічній діяльності. Завдяки йому у людини виникає почуття легкості і чистоти.

А ще зелений колір підсвідомо викликає тягу до дії. Нерідко можна помітити, що слова “оформити”, “замовити”, “оплатити” часто виділяють яскраво-зеленим.

На закінчення можна сказати, що зелений колір, значення в психології якого – спокій, діє в деяких випадках розладів психіки як антидепресант. Його воліють спокійні люди, яким не чужа порядність і благородство. Вони джерелять впевненість і користуються повагою у оточуючих.

З іншого боку, такі особистості можуть стати дуже прихованими і замкнутими, егоїстичними і апатичними.

Зелений добре підходить для оформлення спалень, оскільки колір діє заспокійливо на нервову систему. Класична зелень – коли рівною мірою змішуються синій і жовтий – є еталонною, вважається, що, коли людина вдивляється в неї, відпочивають розум і тіло, настає повне умиротворення. Цей колір використовують у медитативних кімнатах або в тих, де займаються духовними практиками.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!