Шахрайство з використанням криптовалюти припинили у Києві

кріптовалюта Bitcoin

В столиці правоохоронці ліквідували міжнародну схему шахрайства та легалізації грошових коштів з використанням криптовалют.

В рамках кримінального провадження було встановлено групу осіб, які, шляхом обману та зловживання довірою, заволодівали чужими грошовими коштами в особливо великих розмірах, а також здійснювали легалізацію отриманих злочинним шляхом грошових коштів під виглядом переведення різних криптовалют в готівку.

Учасники угруповання вербували матеріально незабезпечених жителів Полтавської області та відправляли їх на роботу до Москви, де останні проживали в раніше орендованому приміщенні та приймали вказівки від зловмисників щодо прийому готівки та розповсюдження біткоінів територією РФ, перевезення готівки замовникам. Таким чином вони здійснювали легалізацію різних криптовалют шляхом переводу в долари США або російські рублі. У подальшому отримані від зазначеної діяльності відсотки перенаправлялись в м. Полтаву, де кошти розподілялися між членами угруповання.

За результатами проведених обшуків було вилучено понад 14,2 млн. грн. у національній та іноземній валюті, комп’ютерну техніку, банківські картки, а також пістолет Stalker без документів.

Тривають слідчі дії.

Джерело:

Прес-служба ДФСУ