Десятки конгресменів від обох партій закликали адміністрацію Джо Байдена посилити санкції щодо постачання російської нафти і висловили сумніви щодо правомірності виключення, що дозволяє найбільшій у світі нафтовидобувній компанії SLB продовжувати роботу в Росії, передає «Голос Америки».
З моменту початку повномасштабного російського вторгнення в Україну США та європейські країни прагнуть за допомогою санкцій скоротити доходи Москви від продажу енергоносіїв. Це змусило кілька нафтосервісних компаній залишити Росію, але SLB продовжує свою діяльність у країні.
52 законодавці, включаючи демократів Джейка Аучінклосса і Ллойда Доггетта та республіканця Брайана Фіцпатріка, заявили, що з моменту вторгнення SLB підписала нові контракти, найняла сотні співробітників і ввезла в Росію обладнання приблизно на 18 мільйонів доларів.
Ця американська компанія підтримує військову машину Володимира Путіна, фінансуючи варварське вторгнення в Україну. Ми закликаємо вас продовжувати підтримувати наших українських союзників, застосовуючи жорсткіші нафтові санкції, щоб ефективно обмежити прибуток Путіна», – наголошується у листі законодавців на ім’я міністра фінансів Джанет Йеллен та держсекретаря Ентоні Блінкена.
За словами законодавців, адміністрація посилається на генеральну ліцензію Міністерства фінансів, яка дозволяє американським особам здійснювати операції, пов’язані з енергетикою, за участю деяких російських фінансових установ під санкціями.
«Нам відомі аргументи, що часто наводяться, про те, що російська нафта забезпечує критично важливий і незамінний сегмент світової пропозиції нафти, – заявили законодавці. – Однак, дозволяючи Росії користуватися західними технологіями та досвідом, ми лише підвищуємо стійкість її нафтогазового сектора до західних санкцій та продовжуємо її здатність фінансувати свій незаконний напад».
У травні заступник держсекретаря Джеффрі Пайат заявив агентству Reuters, що SLB не порушила санкцій проти Росії.
Минулого року SLB отримала з Росії 5% свого виторгу. На момент початку повномасштабної війни у 2022 році у Росії працювало 10000 її співробітників.