Нові дослідження показують, що мами-дельфіни відтворюють особливі звуки за два тижні до і після народження дитинчати. На думку вчених, таким чином самки вчать малюків впізнавати свою маму і слідувати за нею. Доповідь була озвучена на конференції Американської психологічної асоціації.
Більш ранні дослідження показали, що кожен дельфін володіє особливим набором звуків – свого роду індивідуальним голосовим підписом. Самки дельфінів починають «насвистувати» свою мелодію особливо часто за кілька днів до пологів і продовжують відтворювати ці звуки особливо інтенсивно після появи дитинчати на світ. Складається враження, що самки в перші кілька тижнів життя малюка зосереджені на тому, щоб навчити його особливим звукам.
Вчені спостерігали за поведінкою дев’ятирічної самки дельфіна в Каліфорнійському парку розваг і її новонародженої дівчинки. Біологи записали близько 80 годин «розмов» матері і дитинчати. Дослідження почалося за два місяці до появи на світ малечі. Також фіксувалися «голоси» інших дельфінів, які перебували у цьому ж басейні.
Записи показали, що часте повторення звукових сигналів характерне тільки для вагітної самки. Цей процес нагадав вченим поведінку вагітної жінки, що розмовляє зі своєю дитиною до її народження.
Експерти помітили, що вагітна самка дельфіна видавала звуки трохи швидше і голосніше, ніж зазвичай. Інші ж дельфіни в басейні не міняли характер своєї «мови». Вчені припустили, що звуки, що видаються самкою, звернені саме до свого майбутньої дитини.
Після народження малюк слідує за матір’ю, не відволікаючись на сторонні звуки інших дельфінів. Свою власну «мову» молодий дельфін отримує тільки в двомісячному віці. Як правило, це індивідуальний сигнал, не схожий на материнський.