Нещодавно команда бельгійських і французьких вчених змогла за допомогою комп’ютерних програм зробити ретроспективний аналіз двох місяців Марса.
Виявилося, що походження Фобоса і Деймоса відрізняється від відомого раніше, інформує «Голос українською».
В результаті дослідницької роботи встановили: супутники Червоної Планети утворилися не тяжінням орбіти Марса, а в результаті падіння на його поверхню величезного астероїда, або протопланети. Кілька уламків цього небесного тіла відкололися і затрималися на орбіті Марса. Вчені стверджують, що їх було не два, а три.
Один із супутників згодом впав на Червону Планету, а Фобос і Деймос залишилися. До речі, дослідники говорять, що Фобоса, можливо, чекає та ж доля через кілька десятків мільйонів років. Або ж він перетвориться в кільце пилу. А вісь Деймос, навпаки віддалиться від поверхні Марса та «піде» з його орбіти.
Вчені дійшли висновку, що супутники Червоної Планети утворилися аналогічно до появи супутника Землі – Місяця. Вони були створені із-за великої космічної аварії. До речі, зараз Фобос і Деймос мають діаметр 22 і 12 кілометрів, але, ймовірно, у минулому їх розміри відрізнялися від сучасних.