Росія повинна негайно звільнити українських моряків – Волкер

Курт Волкер

Спеціальний представник Державного департаменту Сполучених Штатів з питань України Курт Волкер заявив, що Російська Федерація повинна негайно звільнити українських моряків.

Про це він наголосив на брифінгу перебуваючи з візитом в Одесі, повідомляє Поштівка.

“Ми не визнаємо нападу Росії на військові українські кораблі. Це незаконний акт і ми закликаємо Росію негайно звільнити українських моряків. Ми хочемо і прагнемо, щоб таких інцидентів у майбутньому не траплялось. Через певну комунікацію треба забезпечити, щоб в мирний спосіб кораблі могли проходити через Керченську протоку і прямувати до портів в Азовському морі”, – сказав він.

Нагадаємо, уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова провела переговори з російським омбудсменом Тетяною Москальковою щодо медичної допомоги пораненим військовополоненим морякам та призначеного їм Росією обстеження.

Раніше у Росії допитали військовополоненого українського моряка, лейтенанта ВМС України Владислава Костишина.

Правозахисник Микола Полозов в розповів, що Кремль використовуватиме військовополонених моряків для впливу на українську внутрішню політику, зокрема на парламентські вибори. Також Микола Полозов повідомив, що військовополоненому українському моряку Андрію Артеменко було зроблене формальне і дуже швидке медичне обстеження.