Путін намагається перетворити своє вторгнення в Україну на змагання у силі волі. Якщо українці його витримають, будє реальний шанс звільнити всю територію країни.
Останні новини зі східного фронту у багатьох призводять до песимістичних настроїв – як в Україні, так і за її межами. Проте показова демонстрація сили Росією в Сєвєродонецьку, є ні що інше, як чергова “спецоперація” Путіна. Тільки цього разу вона спрямована проти того, що не може знищити російська ракета – сили волі.
Співробітник Інституту вивчення війни (ISW – Institute for the Study of War) Фредерік Каган вважає, що Україна має всі шанси перемогти, якщо вистоїть психологічно. Його статтю опублікувало авторитетне видання The Time.
Путін зараз робить ставку на те, що російська армія зможе зломити колективну волю не тільки України, але і західних партнерів, які вже втомилися від війни. Той воєнний “вінегрет”, який вдалося сконцентрувати на сході України, поволі, з величезними втратами, просувається вперед по руїнах українських міст, попередньо зруйнованих вщент російською артилерією. Тоді як українські сили мудро відступають, аби зберегти життя військових, аби ціною власного бойового духу та бажання продовжувати боротьбу.
Читайте також: В ISW надали прогноз яким буде подальший наступ РФ на Донбасі
Тому, як в лавах армії, так і суспільства, інколи з’являються сумніви щодо можливого успіху України. В багатьох випадках ця зневіра вкидається і розганяється в інформпросторі в результаті російських інформаційних спецоперацій. Відбувається це на тлі затримки надання західної допомоги та сумнівів США та інших країн щодо надання певних необхідних видів зброї. На додаток до цього, деінде на Заході лунають пропозиції Україні піти на поступки.
“Все це саме те, що потрібне Путіну. Він не може перемогти Україну у військовому відношенні – доки українці зберігають волю до війни, а Захід підтримує їх. Тому він нападає на волю обох, змушуючи свої війська до найжорстокішого наступу в цій війні. Путін також тримає у заручниках найважливіші експортні постачання українських продуктів та палива, сподіваючись покласти на Захід досить високі витрати, щоб переконати його відмовитись від України”, – вважає Фредерік Каган.
Читайте також: Захід примушує Україну до миру: експерти The Economist пояснили, чому це погана ідея
Тож не варто засліплюватися міражем успіху російської армії в Луганській області. Фахівець з ISW, пише, що цей наступ є
“відчайдушною авантюрою диктатора, який робить ставки на останні наступальні бойові сили, які він може наскребти, сподіваючись зламати волю своїх ворогів продовжувати боротьбу”.
Після “битви за Донбас” Росія не зможе організувати такий же потужний наступ на іншому напрямку, через низку об’єктивних причин. А саме, відсутність підготовлених резервів живої сили, значно вичерпані технічні ресурси, на поновлення яких потрібен час, та низький морально-психологічний стан власних військ.
Тому витримавши цей удар, українці зможуть перейти у контрнаступ та відвоювати захоплені Росією території.
Але для цього необхідно зберегти волю до боротьби – свою та міжнародних партнерів.