Російському пенсіонеру заборонили літати на саморобному літаку

Новосибірська транспортна прокуратура “обрубала крила” колишньому військовому льотчику, який займався випробуваннями дерев’яного літака власного виробництва.

Усе літо 2016 року 64-річний Анатолій Яшанін здійснював несанкціоновані польоти над дачним товариством “Овражки”.

“Судно, всупереч вимогам безпеки, не мало реєстраційних і розпізнавальних знаків, сертифіката льотної придатності, а на борту були відсутні суднові й бортові документи і аварійний радіомаяк. Сам пілот не проходив обов’язкового медичного обстеження і не мав свідоцтва пілота, а також відповідних знань і навичок для польотів”, – йдеться у звіті прокуратури.

Пілотові-нелегалу виписали адміністративний штраф у розмірі 2 тисяч рублів. Крім того, йому заборонили літати.

“У мене є диплом, я військовий льотчик. Але, на думку чиновників, я повинен ще мати і свідоцтво пілота цивільної авіації. Що ж, там інші закони аеродинаміки? Ні! Просто там навчання інших грошей коштує. Курси, де я сам людей можу навчати, обійдуться мені у 400 тисяч рублів. Немає в цьому справедливості. Зі своїми дипломами ми маємо тепер ховатися і від прокуратури бігати!” – обурився чоловік.

За словами Яшаніна, він захоплюється авімоделізмом з 10 років. Пенсіонер навіть свого часу поступив в авіаційний технікум, а потім 20 років служив військовим льотчиком.

Син чоловіка пішов за його прикладом, і тепер вони разом конструюють літаки.

Авіаконструктор розповів, що заздрить жителям США, де авіамодельні клуби дуже популярні і прокуратура любителів неба не ганяє. Будувати власні літаки він припиняти не збирається: «Якщо, звичайно, не посадять», – додає пенсіонер.

Джерело:

Znaj.ua