Учені з Гарвардської бізнес-школи і Стендфордського університету вважають, що стрес, отриманий на роботі, за ступенем шкідливості можна прирівняти з пасивним курінням. Більше того, страх втратити робоче місце підвищує ризик захворювань на 50%, навіть наслідки нікотинової залежності не настільки критичні для здоров’я.
Дослідники виявили, що загроза появи захворювання при постійному стресі на роботі збільшується на 35%. Праця понад норми і затримки в офісі після закінчення зміни підвищують ризик передчасної смерті на 20%. Сам по собі робочий графік з 8-9 до 17 години несе небезпеку для організму людини – підйом в ранній час негативним чином позначається на нашому біологічному ритмі, внаслідок чого виникають інсульти та інфаркти.
Фахівці рекомендують дотримуватися деяких правил, щоб знизити згубний вплив роботи на організм. Насамперед, слід добре висипатися. Переживання і негативні емоції, накопичені на роботі, потрібно «скидати» не за пляшкою спиртного напою, а в спортивному залі. У вільний від роботи час потрібно максимально розслаблятися, гуляти, займатися цікавими справами, спілкуватися з рідними і близькими. Якщо праця не приносить ніякої радості, а начальник знущається, то вчені радять змінити роботу, адже ніяка престижна і високооплачувана посада не варта здоров’я і життя.