Навесні 2019 року в Україні запустили рекламу “уряду Гройсмана”, яку фінансують коштом бюджету, паралельно просуванням прем’єр-міністра займається громадська організація, що свідчить про використання адмінресурсу і відхід від прозорих правил фінансування діяльності політиків, повідомляє громадський рух “Чесно”.
Рекламу “уряду Гройсмана” з гаслом “Україна – це не просто місце на карті” запущено навесні 2019 року, вона коштувала 35,94 млн грн бюджетних коштів. Про це йдеться в матеріалі громадського руху “Чесно”, опублікованому 16 травня.
За даними “Чесно”, у цю суму входить зовнішня реклама, спецвипуски “Урядового кур’єра”, присвячені урядовим новинам, а також просування в друкованих засобах масової інформації.
Згідно з оголошенням на сайті платформи ProZorro, у 2019 році на друк “Урядового кур’єра” виділили 19,5 млн грн. Активісти зазначають, що минулого року ця сума була на 5 млн грн менше. Рекламу уряду публікують в окремих спецвипусках газети, на які цього року витратять 13,46 млн грн.
“Укрпошта” та “Урядовий кур’єр” уклали договір, згідно з яким листоноші з травня до грудня 2019 року мають поширити 18 млн примірників спеціальних випусків газети. Кількість газет майже збігається з кількістю людей, які голосують на виборах, а за доправлення преси уряд заплатить 6,8 млн грн, зазначає рух.
Крім того, із 1 квітня до 31 липня 2019 року рекламу “уряду Гройсмана” будуть розміщувати на білбордах. Уряд замовив майже три тисячі таких рекламних майданчиків на суму 13,4 млн грн.
“Минулого року масштаби показу такої реклами були скромнішими, але тривалішими. А ще вдвічі дорожчими. За півроку розміщення реклами на 610 білбордах 2018 року віддали 7,7 млн бюджетних коштів. Тобто середньомісячна вартість однієї рекламної площі торік становила 2,1 тис грн. У 2019 році в уряді купували зовнішню рекламу в середньому за 1,1 тис. грн за білборд”, – підкреслили в “Чесно”.
2,3 млн грн коштує співпраця з компанією “Медіа Хаб”, яка виграла тендер на опублікування реклами в 44 друкованих виданнях. Термін дії угоди – із 11 березня до 23 грудня 2019 року.
У матеріалі зауважують, що навесні 2019 року паралельно уряду популяризацією прем’єр-міністра і розміщенням зовнішньої реклами почала займатися громадська організація “Громадський рух “Українська стратегія”, яку заснували народний депутат від Блоку Петра Порошенка Вадим Денисенко, міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко та “маловідомий політик Євген Золотарьов”. У Facebook рекламні кампанії запускає сторінка GoGro.
Результати моніторингу свідчать про використання адміністративного ресурсу і відхід від прозорих правил фінансування діяльності політиків, наголошують активісти.
“Ведення рекламної кампанії через громадську організацію є способом уникнення прозорого звітування про походження коштів на неї. Якби для Володимира Гройсмана рекламу розміщували від імені партії, то мали б відзвітувати НАЗК (Національному агентству з питань протидії корупції. – “Поштівка”) про осіб, які фінансують цю діяльність”, – підкреслили в організації.
Гройсмана обрали у Верховну Раду за списками Блоку Петра Порошенка. Із листопада 2014-го до квітня 2016 року він очолював Верховну Раду, потім став прем’єр-міністром.
22 квітня Гройсман заявив, що до майбутніх парламентських виборів сформує нову політичну силу.
Парламентські вибори в Україні мають відбутися наприкінці жовтня 2019 року.