Канадські вчені встановили, що внаслідок регулярних селфі у людини спотворюється самосприйняття і з’являється нарцисизм.
Психологи розповідають, що на сьогоднішній день селфі є нормальним явищем, але надмірне захоплення може призвести до розвитку самозакоханості і появи ілюзії власної величі.
До такого висновку вчені дійшли після проведення експерименту за участі двохсот студентів коледжів, сто з яких регулярно роблять селфі. Кожного учасника попросили спочатку самостійно себе сфотографувати, після чого зробити знімки один одного.
Далі студентів попросили оцінити себе на двох фотографіях. Також, ще одна незалежна група оцінювала людей на знімках виходячи з їх привабливості і самозакоханості.
У результаті з’ясувалося, що абсолютно всі студенти, залежні від селфі, вважали себе набагато привабливішими, ніж на власних знімках. Більше того, вони вважали себе набагато красивішими, ніж їх оцінили незнайомці, які, в свою чергу, відзначили високий рівень нарцисизму учасників. Що стосується людей, які не полюбляють селфі, то їх думка про себе не була завищеною.
Автори дослідження пояснюють цей феномен тим, що для вдалого селфі, людині необхідно кілька дублів під різними кутами. При регулярній практиці знаходиться ідеальний ракурс і людина звикає до себе-ідеального, тому зникає розуміння того, як вона виглядає у реальному житті.