Фахівці з університету імені Дьюка (США) випробували новий унікальний метод боротьби із злоякісними утвореннями онкологічного типу за допомогою спирту.
Про це повідомила прес-служба Американської ради з науки і здоров’я.
В основу нестандартного методу лікування покладено принцип зневоднення клітин при впливі на них великих доз етанолу. При безпосередньому контакті з етанолом, за задумом вчених, ракові клітини повинні зневоднюватися і відмирати. Для проведення експерименту і тестування препарату були використані лабораторні хом’яки з раком порожнини рота.
Етанол в даному випадку розцінюється як вкрай дешева і доступна речовина, яка в перспективі має цілющі властивості. Вартість ін’єкції становить, приблизно, 5 доларів США, і для того, щоб її проводити не потрібні певні умови.
Спочатку хворим тваринкам вводився чистий етанол, що ніяк не вплинуло на стан здоров’я гризунів. Збільшивши дозу речовини, до обсягу що в чотири рази перевищує обсяг пухлини, вченим вдалося досягти позитивних результатів – 4 з 12 хом’яків за тиждень одужали.
Однак на цьому етапі розробники зіткнулися з проблемою: якщо пухлина не мала чітких меж, то етанол розтікався і вражав сусідні здорові тканини. Вирішити її вдалося, змішавши етанол з етилцелюлозою. Отриманий розчин, при попаданні в водне середовище пухлини перетворювався на стійкий гель і не торкався сусідніх органів.
Останній спосіб виявився найефективнішим: у шести з семи хом’яків через тиждень спостерігалися поліпшення, а ще через кілька днів у всієї контрольної групи раку не виявили зовсім.
Втім, деякі фахівці вважають, що зарано казати про те що результати, отримані вченими з Університету Дьюка, стануть початком нової методики лікування раку у людини. Адже дослідження проводили на хом’яках з рідкісною, хімічно-індукованою пухлиною, характерною для тварин, але не для людини. І, як пишуть самі дослідники, оскільки цей експеримент був доказом концепції, розміри вибірки були відносно низькими – була використана лише одна модель пухлини тварини. Це відкриття – лише перший з тисячі дрібних кроків, які ще потрібно зробити вченим, і не виключено, що в неправильному напрямку.
За словами експертів, нові способи боротьби з раком, дійсно, з’являються все частіше, але далеко не всі вони допомагають впоратися з людськими хворобами. Різновидів злоякісних пухлин – безліч, і для кожної потрібен свій підхід.