Рахункова палата виявила неефективне управління держвласністю з боку Мінінфраструктури

Рахункова палата під час аудиту виявила неналежне управління Міністерством інфраструктури об’єктами держвласності, які належать до сфери його управління.

Про це повідомляє прес-служба Рахункової палати.

Як наголошується в повідомленні, за даними Фонду державного майна України, до сфери управління Мінінфраструктури станом на 1 січня 2018 року відносилося 261 державне підприємство і 13 господарських товариств. Одночасно міністерство підтверджувало наявність лише 117 держпідприємств, а Рахунковій палаті взагалі надали дані щодо 94 суб’єктів.

У Рахунковій палаті зазначають, що Мінінфраструктури не володіє інформацією про 144 підприємства, щодо яких у ЄДРПОУ є відмітка про їх належність до сфери управління Міністерства. При цьому 85 суб’єктів господарювання (59%) вже не перебувають на обліку в Державній фіскальній службі.

Протягом 2016-2017 років I кварталу 2018 року працювали лише 42 суб’єкти (42,9 – 44,2%), які Мінінфраструктури визнав як такі, що належать до сфери його управління. Разом з тим за цей час кількість тих, що працювали прибутково, зменшилася з 32 до 22, йдеться в повідомленні.

Аудит також виявив, що Мінінфраструктури не забезпечило дієвого контролю за фінансово-господарською діяльністю близько 77% суб’єктів господарювання, які належать до сфери його управління.