Лідери країн G7 пообіцяли притягнути до відповідальності російського диктатора Володимира Путіна та всіх, хто відповідальний за ракетний обстріл цивільних об’єктів України, а також продовжувати фінансову, гуманітарну, воєнну, дипломатичну та юридичну підтримку України. Про це йдеться в спільній заяві лідерів G7 за підсумками віртуального саміту.
Лідери країн пояснили, що засідання відбулося на тлі ракетних ударів по цивільній інфраструктурі й містах по всій Україні, внаслідок яких загинули мирні жителі.
“Ми рішуче засуджуємо ці напади й нагадуємо, що невибіркові напади на невинне цивільне населення є воєнним злочином. Ми притягнемо до відповідальності президента Путіна і винних”, – ідеться в документі.
Учасники саміту заявили, що продовжуватимуть підтримку України “стільки, скільки потрібно”, включно з фінансовою, гуманітарною, військовою, дипломатичною та юридичною допомогою.
Лідери G7 за підсумками зустрічі засудили дії росіян, зокрема спробу анексії територій України та ядерний шантаж, і нагадали, що невиборчі атаки проти цивільного населення є воєнним злочином.
У заяві йдеться, що G7 рішуче засуджує та однозначно виключає незаконну спробу анексії Росією Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України.
“Росія грубо порушила принципи, закріплені у Статуті ООН. Вони не можуть і не дають Росії легітимних підстав для зміни кордонів України. Ми закликаємо всі країни однозначно відкинути ці порушення міжнародного права й вимагаємо від Росії припинити всі воєнні дії та негайно, повністю і беззастережно вивести всі свої війська й військову техніку з України”, – йдеться у заяві.
G7 засудила навмисні ескалаційні кроки Росії, включно з частковою мобілізацією і безвідповідальною ядерною риторикою, які ставлять під загрозу глобальний мир і безпеку.
“Ми підтверджуємо, що будь-яке застосування Росією хімічної, біологічної чи ядерної зброї матиме серйозні наслідки”, – проголошується у заяві.
Сімка засудила дії РФ на Запорізькій АЕС та тиск, який окупанти чинять на персонал станції, і вказала, що “Росія вважатиметься відповідальною за будь-який інцидент, викликаний її діями“.
Велика сімка також має намір і надалі “координувати зусилля для задоволення невідкладних потреб України у військовій та оборонній техніці”.
У своїй заяві “Група семи” згадала про Білорусь. Лідери країн закликали білоруську владу припинити сприяння російській загарбницькій війні, дозволяючи російським збройним силам використовувати територію Білорусі, та надавати підтримку російським військовим.