В рамках передвиборчої кампанії Володимир Путін збирається провести в окупованому Криму «зухвалий мітинг» в пику ЄС.
Про це пише The Times.
Як зазначає газета, рішення російського президента закінчити свою кампанію в Криму не випадкове: таким чином Путін прагне вразити Брюссель, який зовсім недавно ще на півроку продовжив антиросійські санкції.
Президент Росії Володимир Путін збирається провести в Криму «зухвалий мітинг» в пику ЄС, який не так давно продовжив санкції проти Москви через тривалу «окупації» півострова, пише The Times.
Таким чином, на думку газети, російський президент хоче зіграти на патріотичному ентузіазмі, а також підвищити явку на вибори, які відбудуться цієї неділі. Судячи з усього, рішення Путіна закінчити свою передвиборчу кампанію в Криму має послужити випадом у бік Брюсселя за санкції, причиною введення яких стали «захоплення» регіону і «військова інтервенція» на сході України.
Президентські вибори, які повинні відбутися 18 березня, збігаються з річницею оголошення Криму російським. Крім того, напередодні виборів буде показаний фільм «Крим», який підносить «анексію» як славну перемогу.
У середу Путін збирається зробити ряд призначень на півострові. Кульмінацією ж його візиту в окупований Крим стане мітинг в місті-герої Севастополі, відомому своїм опором німецькій армії під час Другої світової війни, а також французьким і турецьким силам в 50-х роках XIX століття.
Незабаром після «анексії» популярність Путіна на хвилі патріотизму пішла вгору. З тих пір «кримський ефект» дещо послабився, проте багато росіян і донині розглядають «захоплення української території» як тріумф Росії.
Коли в новому документальному фільмі російському президенту поставили запитання про те, за яких обставин Росія може повернути Крим Україні, Путін відповів: «Ви що, з глузду з’їхали, чи що? Немає таких обставин і не буде ніколи».
На майбутніх виборах, як вважає The Times, у Путіна немає жодного серйозного суперника. Згідно з останніми даними ВЦИОМ, 69% респондентів планують віддати свій голос за Путіна. Найближче до нього знаходиться комуніст Павло Грудінін, якого підтримують 7% опитаних. Колишня ж телеведуча Ксенія Собчак опинилася на 4-му місці всього з 2%.
Нинішня передвиборна кампанія, продовжує видання, виявилася більш тьмяною навіть у порівнянні з виборами минулих років. Критика Кремля Олексія Навального не допустили до участі у виборах, так як він отримав умовний термін. Що стосується Собчак, то, на думку аналітиків, не зовсім ясно, чи грає вона роль «псевдоопозиційного ліберального кандидата» або ж її добровільна участь у виборах лише грає на руку Кремлю, який прагне до «видимості плюралізму».
З огляду на відсутність реального суперництва, існує великий ризик того, що явка на вибори виявиться низькою. На думку експерта з Університетського коледжу Лондона Ендрю Вілсона, це «величезна проблема» для команди президента.
«На виборчих дільницях будуть звичайні хліб і видовища, проте головний акцент робиться на соцмережі та інтернет», – зазначив він.
Серед виборців – близько мільйона 18-річних росіян, життя яких пройшло при Путіні. Незважаючи на наявність деяких опозиційних настроїв, велика частина молоді, як і їхні батьки, не бачать ніякої альтерантіви правлінню Путіна, підсумовує The Times.