- Поштівка - https://poshtivka.org -

Пульмонолог розповів про фактори ризику розвитку дитячої алергії

Алергії сезонного і постійного характеру у дітей розвиваються в зв’язку з генетичною спадковістю і несприятливими умовами життя.

«Харчування – це надзвичайно важлива річ в дитинстві. Курить мати, батько, що курить курить в квартирі – це запорука того, що дитина буде схильна до алергії. Неохайність в харчуванні, через яку страждає кишечник немовляти, – це теж небезпека для розвитку алергії. Буває так: мати або батько страждають від алергії на кішок, дитині купують собаку або кішку, в результаті чого у неї розвивається алергія», – розповів фахівець виданню Поштівка.

Він також додав, що в тому випадку, якщо у одного з батьків є алергія, то генетичний шанс передачі цієї специфічної реакції дитини становить 40-50%. Якщо ж обоє батьків страждають алергічною реакцією, то ризик збільшується до 70-75%.

Читайте також:  Весняна алергія: що робити і як боротися? [1]

Довідка Поштівки.

Алергія – один із найпоширеніших у світі розладів імунної системи, що з’являється у відповідь на контакт із чужорідними для організму речовинами (алергенами). 

Наразі відомо більше 20 000 алергенів, кількість яких продовжує зростати.

Реакція імунної системи організму на алерген – алергія.

Фактори, що сприяють розвитку алергії:

Всі алергени поділяють на дві групи:

У свою чергу екзоалергени поділяють на:

Пилкові алергени – найчисленніші, їх налічується близько 100 видів.

В Україні один з основних видів пилку, що викликає поліноз (алергічне захворювання) – пилок злакових.

Для кожного регіону характерний свій календар запилення рослин.

Прояви алергії залежать від алергену, з яким контактує організм. Найпоширеніші симптоми алергії: чхання, закладеність носу, свербіж шкіри, сльозотеча, почервоніння, кашель.

Симптоми алергії часто схожі з проявами інших хвороб. Тому, щоб правильно вести лікування, необхідна точна діагностика (виявлення алергену).

Профілактичні заходи передбачають уникнення контакту з алергеном.

Лікування – алергоспецифічна імунотерапія. Імунотерапія довготривала і потребує не менше рок