Самотні чоловіки мають більш насичене соціальне життя і більш активне психологічне зростання, ніж їх одружені однолітки. Про це заявили вчені на щорічній конференції Американської психологічної асоціації.
Автор доповіді Белла Де Пауло з Університету Каліфорнії проаналізувала 814 досліджень, присвячених сімейному життю і соціальним зв’язкам. В ході аналізу вона порівнювала людей, які ніколи не перебували у шлюбі, з одруженими парами.
«Страх перед самотністю може затьмарити ті вигоди, які має холостяк», – говорить вона.
За словами психолога, самотні люди більше цінують роботу, а також підтримують більш тісний зв’язок з батьками, братами і сестрами, друзями, сусідами і колегами. Тоді як, вступаючи в шлюб, людина стає більш замкнутою.
Самотні люди мають, за словами психолога, «загострене почуття самовизначення» і більш схильні відчувати безперервне зростання і розвиток. Найчастіше це самодостатні люди. Саме ця риса дозволяє їм не відчувати негативних емоцій з приводу своєї самотності.
На думку дослідника, в наші дні можна дозволити собі зайвий час на вибір відповідної людини або життєвого укладу, а не рівнятися на соціальні стереотипи.
До речі, за даними Бюро статистики праці в 2014 році в США більше 50% дорослого населення країни (124,6 мільйона чоловік старше 16 років) не перебувають у шлюбі. Для порівняння, в 1976 році тільки 37,4% населення були самотні.