Провал антикорупційних реформ: Україна від корупції щороку втрачає 955 мільярдів

15 Березня 2021, 11:47

Щорічно державний бюджет України втрачає 455 млрд грн. через корупційні схеми, а також 500 млрд грн. потенційних інвестицій, яких наша країна не отримує через такі схеми, тобто разом 955 млрд, що дорівнює ще одному держбюджету країни.

Про це пише грантове видання «ДТ», і тим самим фіксує провал антикорупційних реформ.

Зазначається, що у топі податкових схем: «сірий» імпорт і контрабанда, продаж контрафакту, тіньовий ринок оренди сільгоспземель, зарплати в «конвертах», заниження оборотів з використанням ФОПів, ПДВ-«скрутки» і конвертаційні центри.

На думку експертів, найбільша схема —  «сірий» імпорт, контрабанда, через яку держбюджет щороку втрачає близько 100 млрд грн. На другому місці щодо корупційних схем — зарплати в «конвертах». Через них країна втрачає близько 60 млрд грн. на рік. Гетман відзначив, що негативний вплив офшорних схем на економіку трохи зменшився, але, попри це, залишається значним. Крім того, на тіньовому ринку сільськогосподарської землі Україна втрачає до 30 млрд грн. на рік.

Читайте також:  Погана квартира: Лещенко став фігурантом кримінальної справи через величезну знижку на покупку житла, постраждає і НАБУ

За оцінками журналістів, через офшорні схеми український бюджет щороку недоотримує близько $2 млрд., що можна порівняти із річним бюджетом столиці. Ще пів мільярда доларів недоодержують через дивіденди, що співставне з річними бюджетами таких міст, як Дніпро чи Харків.

На переконання фахівців, на схемах олігархів і картельних змовах Україна так само втрачає мільярди гривень, але ці схеми настільки вкоренилися у саму економічну модель України, що часом навіть їхній розмір важко оцінити, будь-яку схему у будь-якій сфері треба буквально розбирати на складові. Як приклад вони наводять ціну цементу яка в 2-3 рази вища, ніж у країнах ЄС. Україна втрачає при цьому щонайменше 10 млрд грн. на рік тільки на «цементному» картелі. Від схеми часів Порошенка «Роттердам+» держава нібито втратила 40 млрд грн.

За оцінками активістів грантових структур, картельні змови інколи призводять до збільшення вартості закупівель за державні кошти до 40%. Загалом через тендери пройшло близько 540 млрд грн. Найбільше грошей пройшло через «Укравтодор» — 20% усіх тендерів, пише «ДТ».

Читайте також: НАБУ розслідує розтрату 2 млрд гривень при закупівлі електроенергії для «Укрзалізниці»

На думку Поштівки, висновки щодо корупції  в Україні, надані грантовим виданням «ДТ», мають несистемний, фрагментарний і вибірковий характер. У своєму дослідженні «ДТ» посилається лише на грантових експертів, які утримуються за рахунок певних іноземних і українських олігархів, тому невипадково базові сфери економіки, де панує корупція – такі як енергетика, транспорт, ЖКГ тощо, залишилися поза їхньою увагою. Також вони не згадують про провал у роботі створених за їх участю українських антикорупційних інституцій – НАБУ, САП, НАЗК, ВАКС, не аналізують якість антикорупційного законодавства. Не згадують вони також про явну корупційну спрямованість в роботі енергетичного регулятора – НКРЕКП, рішення якого впливають на ринок у сотні мільярдів гривень. Виглядає так, що грантові «фахівці» та «розслідувачі», на яких посилається у своїй статті «ДТ», хочуть не побороти корупцію, а допомогти своїм господарям її очолити.

Читайте Поштівку в ФБ

 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!