Протидія автокефалії: Московській патріархат зажадав, щоб екзархи Константинополя покинули Україну

Києво-Печерська лавра належить державі, а релігійні організації користуються нею на правах оренди.
25 Вересня 2018, 18:15

У вівторок, 25 вересня, Священний Синод Української православної церкви Московського патріархату виступив з вимогою, щоб екзархи, призначені Константинопольським Патріархом, покинули “канонічну територію” УПЦ МП.

Відповідна заява була оголошена після засідання в Києво-Печерській Лаврі, повідомляє інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

Зазначається, що під час засідання призначення Константинопольським Патріархатом екзархів до Києва було назване “грубим втручанням” у внутрішні справи УПЦ і “порушенням її канонічної території”.

“Відповідно, Синод УПЦ закликав Патріарха Константинопольського Варфоломія припинити втручання у внутрішні справи Української Православної Церкви та не порушувати її канонічної території”, – йдеться у повідомленні.

Екзархи Константинопольського Патріархату архієпископ Памфілійський Даниїл та єпископ Едмонтонський Іларіон мають покинути канонічну територію Української Православної Церкви,
– мовиться у рішенні синоду.

В УПЦ МП наголосили, що “їхня діяльність є антиканонічною та порушує міжконфесійний мир в Україні”.

Окрім того, єпископату УПЦ ухвалено призупинити співслужіння з ієрархами Константинопольського Патріархату.

Нагадаємо, 7 вересня стало відомо про те, що Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. Цю подію в РПЦ назвали “вторгненням на канонічну територію Московського патріархату”. А згодом синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.

Довідка

Екзарх (від грец .: ἔξαρχος – “правитель”, “керівник”, “починатель”) – переважно архієрейський титул у сучасному вживанні Православної Церкви.  В основному значенні екзарх – наділений певною самостійністю керуючий великою і відокремленою церковною областю – екзархатом. Екзархат зазвичай існує за межами країни, в якій розташована дана Помісна Церква, або на території, що має цивільний устрій, відмінний від загального устрою даної держави. До складу екзархату можуть входити кілька єпархій, архіпастирі яких підпорядковані екзарху. Сам екзарх підпорядкований центральній церковної владі – патріарху або Синоду, але має певну самостійність.

Для прикладу, в РПЦ МП на даний час існує Білоруський Екзархат, що знаходиться на території Республіки Білорусь. «Білоруська Православна Церква» – таке офіційне найменування Білоруського Екзархату. На даний час у РПЦ МП існує тільки один екзарх – митрополит Мінський і Слуцький, керуючий Білоруським екзархатом.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!