Прокуратурою Автономної Республіки Крим здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні щодо будівництва Керченського мосту, яке може призвести до екологічної катастрофи.
Як повідомила прес-служба прокуратури Криму, провадження відкрито за фактом порушення правил екологічної безпеки (ст. 236 КК України) суб’єктами господарської діяльності під час будівництва транспортного переходу до півострову Крим через Керченську протоку, що спричинило тяжкі наслідки природному навколишньому середовищу.
За наданою прокуратурі інформацією фахівців, масштабні роботи можуть перетворити Азовське море в Чорноморську затоку. Різка зміна хімічного складу води призведе до загибелі багатьох живих організмів, у тому числі, дельфінів, які занесені до Червоної книги.
«Отже, будівництво мосту у протоці може призвести до регіональної екологічної катастрофи. В порушення вимог Водного кодексу України та норм міжнародного права, будується об’єкт, який спричиняє серйозну небезпеку екології Чорного та Азовського морів: забруднення, порушення природного відтворення водних біоресурсів та їх знищення», – зазначають у прокуратурі.
Окрім цього, зведення гідротехнічної споруди вплине на погіршення транспортних умов протоки, а також виникне ризик проходу транспорту між опорами.
За інформацією Інституту водних проблем і меліорації НАН України, орієнтовні збитки, заподіяні оточуючому середовищу Чорного та Азовських морів при будівництві Керченського мосту, за умови необхідності кріплення морських берегів, становитимуть щонайменше 10 млрд грн.
УНІАН