Президент Естонії заявила про скасування навчання російською мовою

Естонія заборонила в'їзд потенційним розпалювачам ворожнечі Поштівка

Питання про переведення російських шкіл на естонську мову навчання вже давно вирішене, заявила президент Естонії Керсті Кальюлайд в новорічному зверненні, повідомляє російська пропагандистська інформагенція Sputnik Естонія.

Вона заявила, що Естонія зобов’язана прийти до єдиної естоноязичной системі освіти.

“Ми фактично ухвалили це рішення, хоча про нього і не говорили, тому що в Естонії не готують вчителів для російських шкіл, – наводить видання слова президента. – Не можна говорити, що ми повинні домовлятися про єдину естономовну школу Естонії – це рішення вже ухвалено за замовчанням”.

Раніше опозиційна Реформістська партія Естонії ініціювала законопроект про повне переведення навчання в дитячих садах і школах на державну мову. Однак потім парламент Естонії на засіданні не підтримав цю ідею, і російська мова залишиться в частині навчальної програми. Для прийняття законопроекту не вистачило одного голосу.

Зараз згідно з прийнятим в 2010 році законом “Про основну школу і гімназію” російські школи в Естонії частково перейшли на викладання естонською мовою. Відповідно до нього, співвідношення предметів естонською та російською мовами має бути доведено до показника 60 відсотків естонською і 40 відсотків російською. В даний час в Естонії діють 74 школи, де можна отримати освіту російською мовою.