Позбутися запалення суглобів i каменів у нирках допоможуть прості рецепти

нирки
23 Червня 2017, 17:46

Медики констатують: вже у 30-річному віці більшість україцiв мають пісок у нирках, а дехто – навіть каміння: оксалати, урати, фосфати…

Утворення їх, як правило, – наслідок заживання надто твердої води, нераціонального харчування, порушення обміну речовин. Через це потерпають не лише нирки: кристали накопичуються у суглобах, сухожиллях i тканинах, провокуючи їх запалення.

Травознай зі Львова Олена Коб’юк знає, як боротися з цією проблемою без дорогих аптечних ліків – на них пенсії не вистачить. Для цього з ранньої весни й до пізньої осені жінка збирає у лісах та полях корисні рослини і робить лікувальні збори.

– Коли вперше відчула на собі, що це за жахливе випробування – ниркова колька (сталося це вперше років 10 – 15 тому), дала собі слово: не дозволю своїм ниркам перетворюватися на “кам’яні печери, – розповідає 49-річна Олена Коб’юк. – Як відомо, кольки виникають, коли організм намагається позбутися каменів чи піску в сечових шляхах чи нирках самостійно.

Якщо допомогти організму вивести ці непотрібні “поклади” м’яко, то болю майже не відчуєте. Я за освітою – фітодизайнер, добре знаюся на рослинах, тож коли почала поглиблено вивчати фітотерапевтичну літературу, збагнула – природа має стільки рослинних ліків, що в жодній аптеці не вмістилися б. Вони ростуть на гілках дерев, квітнуть і пахнуть, вони – під нашими ногами.

Ось, наприклад, аїр (татарське зілля, або шувар, – його листям на свято Трійці оселі прикрашають). Росте на болотистих луках, берегах річок  й озер майже по усій Україні. Коріння аїру лікує від багатьох недуг, зокрема, м’яко розчиняє камені в нирках.

На 1 склянку холодної води дайте 1 чайну ложку подрiбненого корiння, настоюйте 2 години, а тоді варіть на паровiй банi 5-10 хвилин. Пити слід по 1 склянці на день ковтками.

Коріння потрібно викопати, висушити, подрібнити. Скажіть, будь ласка, а простішого рецепту немає?

– Що ж, пораджу кропиву. Збирати її листя просто, вона росте всюди. При сечокам’янiй хворобі, недугах суглобiв тощо ефективним є чайний збiр із кропивою. Знадобиться 20 грамів листя кропиви, а ще 10 грамів хвоща, 5 грамів листя берези та 5 грамів плодiв шипшини. Двi чайнi ложки сумiшi залити 250 грамами окропу, настоювати протягом 15 хвилин, процiдити. Пити треба тричi на день по 1 горнятковi. Курс лiкування — шiсть тижнiв.

Після лікування таким чаєм (знаю це з власного досвіду) з’являється відчуття легкості. Ти вже не узалежнений від туалету (одвічна проблема людей із недугами сечовивідних шляхів), та й зайва вага тане завдяки тому, що зникають набряки. Для мене це дуже важливо, бо після травми ноги і кількох операцій на ній пересуваюся з палицею. Такі курси травотерапії допомагають мені міцніше стояти на землі.

А ось що це у вас у баночці – жовтувато-коричневе, схоже на… тарганчиків?

– Це недостиглі соснові шишки. У них, крім вітамінів та антиоксидантів, є максимальна кількість безцінної ефірної олії. Її сполуки сприяють м’якому виведенню з організму оксалатів та уратів — солей щавлевої та сечової кислоти, кристали якої шкодять ниркам i суглобам.

Я на собi випробувала настоянку соснових шишок на молочнiй сироватцi. Нарiзаю 100 грамiв сировини, кидаю у банку, заливаю 600 грамами свіжої сироватки. Настоюю у прохолодному місці впродовж 8-10 годин. Залишається процідити, поділити на чотири частини і заживати чотири рази на день по дві столові ложки. Цей настiй, до речі, і від затяжного кашлю допомагає.

Джерело:

Добрий лікар

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!