Пошта Азербайджану розробляє механізми надання послуг мікрокредитування

Пошта Азербайджану розробляє механізми надання послуг мікрокредитування Поштівка

Поштовий оператор Азербайджану розробляє механізми надання послуг мікрокредитування,  повідомив заступник міністра зв’язку й високих технологій Азербайджану Ельмір Велізаде.

За його словами, ідея реалізації даного проекту залишається в силі, і надання послуг мікрокредитування розширить перелік фінансових послуг поштового оператора.

«У даний час Азерпошта, згідно з наявною ліцензією, надає фінансові послуги в обмеженій формі, і послуга мікрокредитування розглядається як додаткова можливість розширення переліку надаваних Азерпоштою фінпослуг. З цією метою ведуться роботи по розробці механізмів надання даної послуги», – сказав Велізаде.

Всесвітній банк готовий виділити кредит у розмірі 20 мільйонів доларів строком на 20 років. Ці кошти передбачені виключно на розгортання поштовим оператором послуг мікрокредитування. Сума ж мікрокредитів, що виділяються, не повинна перевищувати 5 000 доларів. Питання щодо співпраці із Всесвітнім банком у цій області має бути вирішене на рівні уряду країни, оскільки зазначена сума може бути виділена під гарантії уряду.

ТОВ «Aзерпошта» приступило до надання фінансових послуг у квітні 2012 року відповідно до ліцензії Центрального банку Азербайджану. На сьогоднішній день більше однієї тисячі відділень поштового зв’язку ТОВ надана можливість надання всіх видів банківських послуг (за винятком видачі кредитів і залучення депозитів) на підставі ліцензії Центробанку Азербайджану.

Своїм входженням на банківський ринок Азербайджану Азерпошта складе серйозну конкуренцію гравцям банківського ринку. Сьогодні в Азербайджані функціонують 37 банків. Загальна кількість їх філій досягає 700, тоді як число філій і поштових відділень Азерпошти – понад 1600.