Порти, вугілля, зброя, пропагандисти: ЄС схвалив нові санкції проти Росії

Украина и Грузия могут одновременно получить предложение о безвизовом режиме с ЕС Поштівка
7 Квітня 2022, 23:57

Посли країн Європейського Союзу схвалили п’ятий пакет санкцій проти Росії, який, зокрема, передбачає обмеження щодо фізичних осіб та фінансових установ, а також запроваджує ембарго на імпорт вугілля з РФ та постачання високотехнологічних товарів.

Відповідне рішення було опубліковано у четвер на Twitter на сторінці Французького головування в ЄС.

“Цей дуже змістовний пакет заходів проти Росії розширює санкції на нові сфери. Зокрема, йдеться про заморожування активів кількох російських банків, заборону на імпорт вугілля з Росії, збройове ембарго щодо Росії, заборону експорту до Росії, зокрема високотехнологічних товарів”, – наголошується у заяві.

Читайте також:   Країни-члени ЄС експортували зброю до Росії після ембарго 2014 року

Обсяг експортних товарів, що підпали під заборону, оцінюється у 10 мільярдів євро, тоді як обмеження імпорту “сировини та критично важливих матеріалів” торкнуться товарів на суму 5,5 мільярда.

Крім того, судам під російським прапором буде заборонено захід у порти європейських країн, а транспортні компанії з РФ та Білорусії більше не зможуть провадити діяльність на території ЄС.

Окремо у заяві прописані нові обмеження щодо російських підприємців та “діячів пропаганди”.

Також санкції будуть розширені щодо співробітників служб безпеки, військових та підприємств у промисловому та технологічному секторах, пов’язаних зі спеціальною військовою операцією ЗС РФ в Україні.

“Цей пакет заходів буде вжито Радою ЄС у рамках письмової процедури і має бути опублікований завтра (8 квітня — ред.) в “Офіційному журналі ЄС”, – йдеться у повідомленні.

Отже новий пакет санкцій проти РФ містить:

• заборону на імпорт вугілля (оцінюється в 4 мільярди євро);
• персональні санкції проти “олігархів, діячів російської пропаганди, співробітників сил безпеки та військових”;
• обмеження проти промислових та технологічних секторів, пов’язаних із проведенням війни в Україні;
• обмеження проти автотранспортних компаній Росії та Білорусі;
• заморожування активів кількох банків;
• ембарго на постачання зброї;
• заборона заходу російських судів у порти ЄС.

Раніше обидві палати Конгресу США підтримали заборону на купівлю енергоносіїв з РФ та позбавили Росію та Білорусь статусу особливого торговельного партнера.

Читайте також:   Штайнмаєр вперше визнав свої помилки щодо Путіна

24 лютого Президент РФ Володимир Путін оголосив війну Україні та розпочав масштабне вторгнення. По низці українських міст були завдані ракетні удари, атаковані військові об’єкти Збройних сил України. В Україні запроваджено воєнний стан. Президент Володимир Зеленський оголосив загальну мобілізацію.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!