Збройні сили України були серйозно обмежені через тривалу затримку з наданням американської та європейської допомоги
Російські війська здійснили наступ в Харківській області. Якщо росіяни продовжать просування, вони можуть знову опинитися в межах артилерійської досяжності Харкова. Найгіршим сценарієм було б падіння Харкова, але це все ще малоймовірно, повідомляє The Washington Post.
Чому росіяни досягли такого раптового успіху? Поясненням є поєднання російської військової вправності з українськими, європейськими та американськими прорахунками. Російські війська покращили свої бойові характеристики з перших днів війни, коли, здавалося, вони не могли зробити нічого правильно. Вони пристосовуються до умов поля бою.
Тим часом, Збройні сили України були серйозно обмежені через тривалу затримку з наданням американської допомоги, а також затримки з боку Європи в постачанні обіцяних боєприпасів. Українські війська опинилися в 10-кратній меншості в артилерійських боєприпасах, а запаси засобів протиповітряної оборони також закінчуються.
Читайте також: Шольц: Нам ще довго доведеться постачати зброю Україні
Крім того, газета The Wall Street Journal повідомляла, що “за останні шість місяців Україна перехопила близько 46% російських ракет, порівняно з 73% за попередній шестимісячний період”. Минулого місяця рівень перехоплення ракет впав до 30%. Нездатність України забезпечити адекватну протиповітряну оборону для військ на передовій означає, що Росія вперше змогла значною мірою використати повітряну міць.
Американські боєприпаси та зброя нарешті почали потрохи надходити після того, як Конгрес схвалив пакет допомоги на суму 61 мільярд доларів, але для того, щоб належним чином забезпечити всі українські війська, знадобляться місяці. Це створює вразливе місце, яким користуються росіяни.
Читайте також: Вікторія Спартц: я не вірю, що Україна зможе виграти цю війну з президентом Байденом на чолі Сполучених Штатів
Росіяни також можуть скористатися обмеженнями США на використання будь-якої американської зброї для атак на законні військові об’єкти на російській території. Інститут вивчення війни, вашингтонський аналітичний центр, пояснює нещодавній російський наступ “значною мірою” через ці обмеження. Велика Британія зняла аналогічне обмеження на використання своєї зброї.
“На жаль, український уряд також ненавмисно сприяв російському просуванню, не поспішаючи розширювати свої Збройні сили й будувати укріплення”, — пише The Washington Post.
В той же час, у зв’язку з атаками на Харківську область Україна вимагає від Байдена зняти заборону на використання американської зброї для завдання ударів по Росії.
Про це пише американське видання Politico.
Читайте також: Війна в Україні триватиме до виборів у США – Боррель
Група українських парламентаріїв перебуває у Вашингтоні на цьому тижні, щоб заручитися підтримкою Конгресу з цього питання. Мета України – завдати удару по російським військовим складам за кордоном, щоб зірвати російські наступальні операції.
Українські представники заявляють, що “упродовж кількох тижнів спостерігали, як росіяни концентруються біля українського кордону, не маючи можливості використовувати поставлену США зброю для завдання превентивного удару“.
Росія таким чином змогла зосередити на кордоні у Харківській області щонайменше 30 000 військовослужбовців та техніку, не побоюючись масованих ракетних ударів.
Два американські чиновники заявили виданню, що політика адміністрації Байдена не змінилася. “Допомога призначена для оборони, а не для наступальних операцій на території Росії”, – сказав один із співрозмовників.
Ще три чиновники США вважають, що мета Путіна на даному етапі – досягти до кінця цього року “переговорів про вигідні умови для Москви”.