Польський програміст Марек Бачинський (Marek Baczynski) сконструював невеликого колісного робота, як джерело енергії для якого використав картоплину. Автор назвав вийшов проект безпілотної картоплею і опублікував демонстраційне відео на YouTube.
Батарея з картоплі або лимону – досить популярна тема для шкільних проектів і домашніх експериментів з електрикою початкового рівня. Як правило, для демонстрації працездатності зібраної батареї використовується лампочка розжарювання або світлодіод, однак польський програміст Марек Бачинський в своєму проекті вирішив ускладнити схему і використав картоплину в якості елемента живлення для колісного робота.
У своєму проекті автор використовував велику картоплину, пару електродів, контролер харчування і іоністор як буферний накопичувач електроенергії. Картоплина поступово заряджає іоністор і при досягненні порогового напруги контролер розряджає іоністор, подаючи напругу на електродвигун задніх коліс. За словами програміста, іоністор заряджається в середньому за 15 хвилин, після чого пристрій проїжджає близько восьми сантиметрів – таким чином, за добу безпілотна картопля може проїхати близько семи з половиною метрів.
Спочатку безпілотна картопля могла їздити по прямій, але це не влаштувало розробника – за словами автора, він хотів, щоб картопля «могла вільно пересуватися і побачити світ як корови, курки або інші види їжі». Для того, щоб урізноманітнити рух пристрою, Марек Бачинський додав другий електромотор і керуючу плату, на якій запущений скрипт, що керує вибором напрямку руху картоплини.
У жартівливій частини ролика програміст зазначає, що картопля почала нагадувати йому кота, виїжджаючи погрітися на сонці, тому він вирішив ставитися до нього, як до домашньої тварини і навіть дав пристрою ім’я Понт. За словами автора, з часом Понт почав проявляти інтерес до духовки, тому програмісту нічого не залишалося, крім як спекти і з’їсти «вихованця».
Це не перший незвичайний проект польського програміста – в минулому році Марек Бачинський за допомогою квадрокоптера поміняв лампочку. Для експериментальної відповіді на питання «Скільки потрібно дронів, щоб поміняти лампочку?» знадобилося два дрони і дев’ять лампочок.