Кабмін ініціював чергове збільшення ставки акцизів на алкогольні напої і тютюн. Тепер за це рішення має проголосувати ВРУ, і ймовірно, що нардепи його таки підтримають, навіть, незважаючи на загрозливі масштаби тінізації алкогольного ринку.
Про це у коментарі УНН зазначив нардеп, член Комітету ВРУ з питань податкової політики Михайло Кобцев.
За його словами, ініційований Кабміном перегляд акцизів у сторону їх збільшення (на 11,2%) пов’язаний із рівнем інфляції.
“Кабмін повинен переглядати акцизні ставки згідно із рівнем інфляції. Вони повинні це все були зробити до 1 червня, і ми повинні були це розглянути ще в червні чи липні. Робиться це для того, щоб акцизні ставки не відставали за рівнем інфляції і наповнювали бюджет у реальному часі. Але, як і кожного року буває, Кабмін запізнився і тільки вніс ці пропозиції і по тютюну, і по алкоголю. Тому, коли будемо працювати, а це буде у вересні, то тоді побачимо, що вони пропонують”, – сказав М.Кобцев
“Однак, я вважаю, що акцизні платники, вони як дійні корови – акцизи піднімають щорічно і будуть піднімати (цього року підвищення акцизів вже відбулося двічі – ред.), і я думаю, що в Раді ці закони знайдуть підтримку, навіть, якщо вони підняті вище рівня інфляції, повірте”, – додав нардеп
При цьому політик зауважив, що в Україні надзвичайно тонізований ринок алкоголю і відбувається це, у тому числі, через зависокі акцизи.
“Але високими акцизами, і підняттям цін не побороти фальсифікат. Тінізований ринок – це свідчення того, що ні поліція, ні ДФС не працюють, що вони всі “в долі”, і якщо ми не поборемо корупцію, то ніякі акцизи нам не допоможуть”, – зауважив М.Кобцев.
Нагадаємо, у ВРУ зареєстрували законопроект КМУ, яким передбачено чергове підняття акцизів на алкоголь. У такий спосіб, переконані експерти, уряд прагне “залатати дірки” в бюджеті.
Разом з тим, збільшення ставки акцизу може призвести до тінізації аклогольного ринку ще на 35%.
Додамо, що за словами директора компанії Eastern Beverage Trading Ольги Івушкіної, ринок легального алкоголю переживає період стагнації вже шостий рік поспіль.
“Ринок легального алкоголю вже шостий рік поспіль переживає період стагнації — тобто, фактично, занепаду. І на цьому фоні спостерігаються абсолютно протилежні явища із ринком фальсифікату та тіньовими виробниками. Представники нелегального сегменту множаться, їх продажі ростуть, прибутки також. Держава ж, при цьому втрачає. І якщо говорити про наслідки (збитки – ред.), то їх орієнтовно можна оцінити у 10 млрд гривень на рік. Це ті кошти, які легальний виробник алкоголю, за умов виваженої, логічної продуманої податкової політики на алкогольному ринку, міг би принести в бюджет країни”, – зауважила вона.
УНН