Процес сертифікації “Північного потоку-2” може затягнутися до літа, при цьому не виключені нові санкції США.
Заступник очільника МЗС РФ Олександр Панкін заявив, що через заходи з боку США сертифікація “Північного потоку-2” може бути відкладена до літа або не відбутися взагалі
Про це пишуть РИА Новости.
“Регламенти процедури такі, що вони дозволяють навіть не те щоб затягнути (процес сертифікації “Північного потоку 2″ – ред.), а саме, робити цей розгляд у першій, другій умовно інстанції, розтягнувши його багато місяців …Так, це може і до літа продовжитися”, – заявив Олександр Панкін.
Він додав, що сертифікація газопроводу може “бути ускладнена з боку США”.
“Так, після цього може бути там кувалда американська – чому б не уявити, що американці скажуть німцям ні грама російського газу по “Північному потоку” не купувати? Він може бути сертифікований, а можуть і не просертифікувати. Можуть будь-що застосувати. Тобто каверзи можливі на кожному кроці”, – зазначив російський дипломат.
Читайте також: Запуск «Північного потоку-2» відкладається щонайменше на півроку
16 грудня голова німецького Федерального агентства з мереж, яке проводить сертифікацію Північного потоку-2, Йохен Гоманн сказав, що рішення про сертифікацію у першій половині 2022 року чекати не варто, процес, на його думку, займе більше часу.
Будівництво газопроводу Північний потік-2 потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік було завершено 10 вересня. Компанія Nord Stream 2 AG почала заповнювати технічним газом першу нитку ПП-2 з 4 жовтня.
17 грудня компанія-оператор будівництва газопроводу Nord Stream 2 заявила про початок заповнення газом другої нитки газогону.
Читайте також: У Німеччині назвали Північний потік-2 стратегічною помилкою
Нагадаємо, глава “Нафтогазу” Юрій Вітренко раніше заявив, що після запуску “Північного потоку-2” ціни на газ в Європі не впадуть. За його словами, президент РФ Володимир Путін крім того, що хоче запустити газогін без дотримання європейських правил, він ще хоче змусити європейців перейти назад на довгострокові контракти, які при цьому не були би прив’язані до ринку, хабів, споту.