Корпорація Toyota повідомила про те, що з 23 жовтня вантажні машини з силовою установкою на паливних елементах почнуть експлуатуватися в реальних умовах в Сполучених Штатах.
Йдеться про ініціативу Project Portal. Toyota розробляє великовагові автомобілі на водневих елементах, які не виробляють викиди шкідливих газів в атмосферу. Силова установка вантажівок використовує технології, вперше розроблені для серійного легкового автомобіля Mirai. Вони укомплектовані однією батареєю на 12 кВт*год, здатні видавати 670 к. с., максимальний крутний момент дорівнює 1800 Нм. Дальність пробігу без підзарядки – 320 км, вантажопідйомність – 36 тонн.
Повідомляється, що в ході випробувань фури на водневих паливних елементах продемонстрували позитивні результати. В цілому такі машини подолали близько 6400 км. Тепер настав час тестування в реальних умовах. Машинам належить перевозити вантажі з портів Лос-Анджелеса і Лонг-Біч (Каліфорнія, США) на розташовані неподалік залізничні станції та товарні склади. Щодня вантажівки долатимуть відстань понад 300 км; в перспективі протяжність маршрутів планується збільшувати.
Toyota відзначає, що водневі паливні елементи перетворюють хімічну енергію водню в електрику без процесу горіння, пов’язаного з істотними втратами. Транспортні засоби з силовою установкою на водневих елементах мають унікальні екологічними характеристиками. Єдиний продукт, що виділяється під час роботи силового агрегату на паливних елементах, – чиста вода. При цьому викид двоокису вуглецю та інших шкідливих речовин і сполук в атмосферу дорівнює нулю.
Втім, водневий транспорт, при всій своїй привабливості, не зміг прижитися в Німеччині. На 2017 рік в країні налічується всього 260 водневих легкових автомобілів і 16 автобусів. Компанії Toyota довелося навіть відкликати всі свої автомобілі Mirai.