Після завершення парламентських виборів і формування нової влади, державна політика повинна бути спрямована на реформування газового і енергетичного ринку, а також встановлення справедливих і обґрунтованих тарифів для громадян України.
Передусім – новою владою має бути враховане рішення суду щодо незаконності постанови Кабміну про підвищення вартості газу для населення, здійснено перерахунок тарифів і повернуто кошти людям.
Про це у коментарі INTV повідомив міністр ЖКГ (2007-2010) Олексій Кучеренко, як повідомляє Спілка власників житла України.
Він наголосив, що напередодні Шостий апеляційний адміністративний суд Києва залишив у силірішення Окружного адміністративного суду, який задовольнив позов Юлії Тимошенко проти уряду і визнав незаконною постанову Кабміну №315 від 2015 року про встановлення ціни на газ для населення та промисловості.
«Ми довели: ціна на газ не є економічно обґрунтованою, постанови уряду — незаконні, і таким чином підтверджено, що тарифи на газ були встановлені «зі стелі». У зв’язку із цим, споживачі: юридичні особи (теплокомуненерго) і фізичні — мають право на перерахунок», — зазначив ексміністр.
Олексій Кучеренко додав, що командою «Батьківщини» було розроблено і найближчим часом буде поширено зразок заяви для громадян для здійснення перерахунку.
«Вимагати перерахунку може кожен громадянин особисто, але оскільки це можливо лише шляхом тривалої судової тяганини, то Юлія Тимошенко запропонувала майбутній владі централізовано взяти на себе питання відновлення справедливості», — сказав він.
Також ексміністр ЖКГ окрему увагу звернув на те, що несправедливе підвищення ціни на газ для населення — це персональна відповідальність чиновників, а саме прем’єр-міністра, всього складу уряду, голови НКРЕКП Дмитра Вовка і голови НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва.
«Я особисто подам заяву про арешт активів цих «персонажів», щоб на майбутнє чиновники розуміли, що категорично не можна порушувати закони», — повідомив він.
Олексій Кучеренко також зауважив, що нова влада в Україні повинна здійснити низку послідовних кроків у питанні реформування газової і енергетичної галузей для забезпечення інтересів громадян України. Так, передусім слід негайно виробити нові критерії державної тарифної політики.
«Тарифи мають бути такими, щоб стимулювати постачальників послуг оптимально вести своє господарство, не зловживати монопольним становищем і лишати людям в кишенях гроші, які вони зможуть витратити і на своє життя, на проведення енергомодернізації, але обов’язково із забезпеченням державної підтримки», — зазначив голова СВЖУ.
Також на його переконання, необхідно впровадити комплексну державну програму модернізації застарілого житлово-комунального фонду, капітального ремонту, енергозбереження і енергомодернізації, що у свою чергу не має бути повністю перекладено на людей. Також слід здійснити модернізацію комунальної теплоенергетики, яка сьогодні перебуває у занедбаному стані.