Європейський парламент, Рада Європейського Союзу та Європейська комісія дійшли згоди в питанні надання Україні безвізового режиму.
Про це у вівторок у Брюсселі після завершення переговорів власному кореспонденту УНІАН повідомили в місії України при Європейському Союзі.
«Рада ЄС, Європейський парламент та Європейська комісія досягли рішення щодо надання Україні безвізового режиму. У четвер це рішення буде підтверджено на Комітеті постійних представників країн-членів ЄС (COREPER)», – повідомили в місії.
Як додав в своєму Twitter брюссельський кореспондент “Радіо Свобода” Рікард Йозвяк, вже 2 березня посли ЄС схвалять візову лібералізацію для України, а другий тур затвердження відбудеться, ймовірно, вже в травні.
Visa trialogue for #Ukraine has ended successfully. Eu ambassadors will approve on 2 march (second round of approval likely in may)
— Rikard Jozwiak (@RikardJozwiak) February 28, 2017
Далі, відповідно до процедури, це рішення має бути проголосоване Комітетом Європарламенту з питань громадянських свобод.
Після цього законодавча ініціатива має бути проголосована на пленарному засіданні ЄП і затверджена на засіданні Ради ЄС. Свої підписи під документом повинні поставити президент Європарламенту та представники Ради. Документ має бути оприлюднений в Офіційному журналі ЄС і набуде чинності через 20 днів після цього.
Як повідомлялося, у ЄС вирішили, що рішення про безвізовий режим для України може вступити в силу тільки разом з новим механізмом тимчасового зупинення таких режимів для будь-якої країни світу, щодо яких діють такі режими.
14 лютого Європарламент схвалив механізм тимчасового призупинення дії безвізового режиму ЄС з третіми країнами.
27 лютого Рада ЄС прийняла механізм тимчасового призупинення дії безвізового режиму ЄС з третіми країнами.
10 лютого президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Україна до літа цього року отримає безвізовий режим з ЄС.
Слід зазначити, що депутат Європейського парламенту Марія Габріель має намір, щоб досягнуті в рамках тристоронніх міжінституційних переговорів домовленості щодо надання Україні безвізового режиму були проголосовані в профільному комітеті вже на другому тижні березня.
Про це Габріель, яка була доповідачем ЄП з цього питання, повідомила в інтерв’ю в Брюсселі, коментуючи результати відповідних переговорів.
“Це було перше та останнє обговорення в рамках міжінституційних переговорів. У четвер Комітет постійних представників країн-членів ЄС (COREPER) затвердить домовлений текст, після чого до Комітету ЄП буде надісланий лист, що означає, що парламент може продовжувати в Комітеті – проголосувати в LIBE (Комітет з цивільних свобод), потім на пленарному засіданні. Вам відомо, що завжди є можливість внести поправки – чи на Комітеті, чи на пленарному засіданні. Тому COREPER знову має досягти домовленостей (з приводу тексту), після цього має бути рішення Ради ЄС, потім – підписання, оприлюднення в Офіційному журналі і потім – 20 днів, після чого рішення набере сили”, – деталізувала вона процедуру.
Відповідаючи на запитання, коли саме LIBE зможе проголосувати погоджене рішення, Габріель зазначила, що це станеться на другому чи третьому тижні березня.
“Я буду робити все можливе, щоб це сталося на другому тижні. Тоді на першому тижні квітня це буде проголосовано на пленарному засіданні. Потім має буде затвердження з боку COREPER”, – наголосила вона.
Політик констатувала, що під час переговорів відбулося “дуже добре обговорення з Радою та Комісією”.
“З самого початку у нас було дуже добре співробітництво. Для нас це був важливий крок. Українська сторона виконала всі вимоги. Для було дуже важливо мати ці домовленості сьогодні та намагатися прискорити процедуру, зробити це якомога скоріше”, – підкреслила Габріель.
Габріель нагадала, що з самого початку ЄП “зайняв чітку позицію з цього питання – вимоги виконані”.
“Я впевнена, що під час голосування в рамках пленарного засідання ця пропозиція буде підтримана більшістю, тому що це про підтримку наших партнерів, про те, як наблизити українських громадян до ЄС у такий важкий час. Україна для нас – ключовий партнер”, – заявила вона.
Уніан