Парламентська асамблея Ради Європи визнала Голодомор – масовий голод 1932-33 років – геноцидом українського народу, а також засудила злочини проти українського народу, які знову вчиняються Росією.
У резолюції, ухваленій у четвер на засіданні ПАРЄ у Страсбурзі, йдеться, що цілеспрямована політика агресії Росії проти України є “трагічним нагадуванням про попередню спробу знищення української нації“. “У світлі цих міркувань асамблея ухвалює визнати Голодомор актом геноциду, спрямованим на руйнування основ української нації, мови та культури, і вшановує пам’ять його жертв“.
Президент України Володимир Зеленський, коментуючи рішення ПАРЄ, написав: “Відновлення історичної справедливості та пам’яті жертв Голодомору посилає чіткий сигнал: справедливе покарання за всі минулі та нинішні злочини Москви неминуче”.
У квітні 2023 року Парламентська асамблея Ради Європи першою назвала геноцидом насильницький вивіз українських дітей із окупованих територій до Росії.
Голодомор – масовий голод в Українській РСР у 1932–1933 роках – був спричинений політикою хлібозаготівель та конфіскації всіх продовольчих запасів в українських селян, що здійснювалася радянською владою. Внаслідок голоду загинуло щонайменше 5 мільйонів людей, точні цифри невідомі. Багато істориків сходяться на думці, що йшлося про цілеспрямовано організований радянською владою голод на території України. Верховна рада України визнала Голодомор геноцидом у 2006 році.
На тлі повномасштабної війни Росії проти України це рішення підтримали Бельгія, Болгарія, Велика Британія, Німеччина, Ісландія, Молдова, Румунія, Франція та Європейський парламент.
Читайте також: Нідерланди стали 33-ю країною, яка визнала Голодомор геноцидом українського народу