Парламентська асамблея НАТО підтримала Грузію на шляху до альянсу

Georgia
30 Травня 2017, 07:31

Асамблея закликала уряди і парламенти країн-членів альянсу продовжувати надавати політичну і практичну підтримку Грузії

Парламентська асамблея НАТО на весняній сесії, яка вперше проводилася в Тбілісі, прийняла декларацію на підтримку євроатлантичної інтеграції Грузії. Асамблея закликала уряди і парламенти країн-членів Альянсу продовжувати надавати політичну і практичну підтримку Грузії на шляху до НАТО.

Весняна сесія ПА НАТО проводилась в Тбілісі з 26 по 29 травня. Грузія вперше приймала у себе цей форум.

У Тбілісі вважають знаковим той факт, що сесія Парламентської асамблеї НАТО проходить у Грузії, адже до сьогоднішнього дня подібні засідання пройшли всього в чотирьох країнах, які не входили в НАТО, а сьогодні вже є членами альянсу.

Асамблея закликала Росію поважати незалежність і територіальну цілісність Грузії в міжнародно визнаних кордонах, відкликати визнання окупованих Росією регіонів Грузії і вивести звідти свої збройні сили.

ПА НАТО також закликала Росію сприяти допуску міжнародних спостерігачів з прав людини в Абхазію і Південну Осетію.

На пленарному засіданні було схвалено доповнення, запропоноване грузинською делегацією, – заклик до Росії допустити вільне пересування і торгівлю через адміністративні прикордонні лінії – невизнані кордони.

“Декларація, представлена ​​вам сьогодні, є вираженням давньої солідарності нашої асамблеї з Грузією”, – заявила, представляючи проект декларації на пленарному засіданні, віце президент ПА НАТО, член сейму Литви Раса Юкнявічене.

Представляючи документ на пленарному засіданні асамблеї, вона зазначила, що Грузії ще належить провести роботу в плані посилення демократичних інститутів і верховенства закону.

Однак найбільшим залишається зовнішній виклик, і Грузії потрібна підтримка для опору тиску з боку Росії, зазначила Юкнявічене.

Віце-президент ПА НАТО висловила впевненість, що Україна і Грузія одного дня стануть членами НАТО.

“Це зробить ці країни більш безпечними і збагатить і посилить наш альянс”, – заявила вона, додавши, що цей момент ще не настав, але потрібно продовжити роботу на шляху до цієї мети.

ПА НАТО створена в 1955 році в якості майданчика для обговорення питань безпеки законодавцями країн-членів Північноатлантичного альянсу. Асамблея збирається двічі на рік, в її роботі беруть участь законодавці, делеговані національними парламентами за партійними квотами, пропорційним представництвом партій в парламентах.

Рекомендації Парламентської асамблеї представляються національним урядам, парламентам та організаціям, а також генеральному секретарю НАТО.

Джерело:

Російська служба Бі-бі-сі.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!