Через потепління клімату мамонти в зоні Берингового моря втратили доступ до прісної води.
Близько п’яти тисяч років тому одна з останніх колоній шерстистого мамонта, яка жила на острові Святого Павла поблизу Аляски, вимерла через потепління клімату і нестачу води. Про це йдеться в дослідженні американських палеонтологів, з посиланням на журнал Proceedings of the National Academy of Sciences пише «УНІАН».
Вчені пояснюють, що більшість мамонтів світу вимерла близько 10,5 тисяч років тому, однак колонія на острові святого Павла протрималася ще 5 тисяч років.
“Ми знаємо, що сучасному слону потрібно від 70 до 200 літрів води на день. Ми припустили, що мамонтам було потрібно стільки ж. [Такими темпами] джерело води могло досить швидко вичерпатися”, – говорить керівник дослідження, професор Пенсільванського університету Расселл Грем.
Як вважають вчені, історія мамонтів з острова Святого Павла показує, що загрожує ендемічним тваринам на невеликих клаптиках суші і в наші дні під час зміни клімату.
Останньою за часом популяцією мамонтів, що зникли з лиця Землі, були хоботні острова Врангеля, нині адміністративно приналежного російській Чукотці: там вони вимерли близько 4 тисяч років тому.