Омега-3 необхідна для процесу побудови клітин та їхньої регенерації.
Омега-3 впливає на всі базові функції нашого організму. Покращує пам’ять та когнітивні функції мозку. Позитивно впливає на серцево-судинну систему: судини, вени, серце, розрідження крові, регулювання тиску.
Також Омега-3 потрібна для підтримки гостроти зору. Шкірні покриви також потребують поліненасичених жирних кислот, особливо при екземах, дерматитах, вугровій хворобі. Омега-3 – найкращий антиоксидант.
Здоров’я печінки та контроль ваги також безпосередньо залежить від адекватного рівня омега-3 в організмі.
Вся справа у метаболізмі. Омега-3 допомагає підтримувати здоровий обмін речовин та спалювати вісцеральний жир та регулювати рівень холестерину.
Вироблення статевих гормонів також неможливе без жирів. Саме тому для регулярного циклу, вироблення адекватного рівня гормонів також потрібна Омега-3.
Де взяти Омега-3
Щоби наситити організм Омега-3 жирними кислотами, достатньо двічі на тиждень їсти жирну морську рибу: оселедця, скумбрію, лосося, сардини. Цього достатньо, щоб спожити необхідну дозу жирних кислот.
Крім того, дослідження показують, що для профілактики серцево-судинних хвороб чи кращого розумового розвитку дітей корисна саме риба, а не риб’ячий жир у вигляді біологічно-активних добавок.
Омега-3 присутня також в морських водоростях, тож регулярно беріть морську капусту (ламінарію) чи сушені азійські водорості.
Їжте лляне насіння та олію. В них є ALA, з якої хоч і неефективно, ми утворюємо інші типи Омега-3. Лляне насіння корисніше споживати меленим, аніж цілим.
Щоби не витрачати марно кошти на пігулки, краще споживайте Омега-3 з надійних джерел. А за нагоди консультуйтеся з вашим лікарем стосовно будь-яких добавок, які плануєте приймати. Пити добавки навмання та “про всяк випадок” може бути шкідливо для здоров’я.
Читайте також: Тюленячий жир може стати порятунком для людей з діабетом