Американські вчені з’ясували, що люди, які перебувають у шлюбі, вживають менше спиртного, ніж їхні самотні ровесники. Але в разі розриву відносин рівень споживаного алкоголю може істотно зрости. Результати дослідження опубліковані в Journal of Family Psychology.
Вчені з Віргінського університету в США вирішили з’ясувати, чи впливає сімейний статус на кількість спожитого алкоголю. Вони провели дослідження за участю 2425 пар одностатевих близнят – щоб виключити ймовірність генетичної схильності до алкоголізму.
Учасники експерименту – 1618 пар жінок-близнюків і 807 пар чоловіків-близнюків – повинні були відповісти на питання про свій сімейний стан в минулому і сьогоденні, а також про частоту та обсяги вживання спиртного.
З’ясувалося, що люди, які мають пару, випивають менше і рідше ніж їхні самотні однолітки. При цьому серед людей, які перебувають у відносинах, офіційно зареєстровані пари п’ють менше ніж ті, хто перебуває в цивільному шлюбі. Але як тільки відносини закінчуються – колишні партнери збільшують обсяг випитого спиртного.
На думку вчених, подружні відносини можуть сприяти культурі вживання алкоголю за рахунок моніторингу партнерами один одного.