Міністр інфраструктури Володимир Омелян прагне продати 12 буксирів Одеського порту приватній компанії без будь-якого конкурсу та за оплату протягом 10 років, хоча буксирний флот – найприбутковіший актив порту.
Профспілковий комітет Одеського порту направив на адресу Президента України, Прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради звернення, в якому викладено протест проти спроб нинішнього міністра інфраструктури Володимира Омеляна продати буксирний флот Одеського порту іноземній компанії.
“Ми не можемо миритися з такою пропозицією, тому що ми розуміємо, що ця пропозиція веде в нікуди”, – говорить Володимир Зайков, голова профспілки ДП “Одеський морський торговельний порт.
Крім того, в профспілці переконані, що через незгоду керівництва Одеського порту з продажем буксирного флоту, міністр інфраструктури Володимир Омелян не підписує фінплан порту на 2017 рік.
“Профспілка через друковані ЗМІ та телебачення зробила надбанням української громадськості інформацію про те, що Володимир Омелян блокує підписання фінансового плану ДП «Одеський Морський торговельний порт» через незгоду керівника підприємства Ігоря Ткачука виконати вимогу міністерства про продаж флоту”, – повідомили в профспілці порту.
Нагадаємо, 10 жовтня 2016 Міністерство інфраструктури України отримало лист від компанії P & O Maritime з пропозицією здійснити покупку буксирів ДП “Одеський морський торговельний порт” за 50 млн. доларів США з розстрочкою платежів на 10 років.
28 листопада 2016 Міністр інфраструктури України підтвердив наміри продати або передати в оренду буксири, однак, для продажу буксирів відсутні законні підстави. При цьому покупець вимагає беззастережного права для себе на перепродаж буксирів після оформлення угоди. Також, міністр інфраструктури Володимир Омелян прагне передати в управління компанії причал, службові приміщення та майстерні Одеського порту терміном на 10 років.
Враховуючи що буксирно-кантовочні і швартові операції є основною функцією ДП “Одеський морський торговельний порт”, а буксири формують 86% всього прибутку державного підприємства, продаж або передача їх в оренду поставить під питання сам сенс існування і призведе до ліквідації ДП “Одеський морський торговельний порт”.
“Буксири є найприбутковішою статтею доходів портовиків. Час роботи одного буксира коштує близько 20 тисяч гривень, а проводка кожного великого судна до місць стоянки вимагає участі 2-3 буксирів. Річний прибуток від їх використання перевищує 15 мільйонів доларів. Таким чином, сума оцінки – 50 мільйонів доларів, явно занижена, що може свідчити про кримінальний характер угоди “, – каже голова Профспілки працівників морського транспорту Одеського порту Володимир Зайков.
Профспілковий комітет Одеського порту